Metalų Biržos

Birželio 27, 2019

Birželio mėnesio pabaiga atnešė gerų naujienų tauriųjų metalų rinkoje – visų tauriųjų metalų kainos pakilo, kai kurių – labai ženkliai. Pagrindinė to priežastis – susilpnėjęs JAV doleris (šalt. „Nytimes.com“). Visgi, šios valiutos pokyčiai yra nepastovūs, tad vieną savaitę situacija tauriųjų metalų rinkoje gali atrodyti labai puikiai, o kitą – prastai. Verta stebėti, kaip per ateinančias savaites kis metalų kainos, kadangi dar nėra aišku, ar pastaruoju metu esantis verčių augimas bus pastovus.
Praeitą savaitę šaltinio „Kitco.com“ apžvalgininkai teigė, jog per ateinančius metus geltonojo metalo kaina pakils iki 1425 $/oz – prireikė tik savaitės, kad metalas kainuotų 1424,26 $/oz. Kinija, nepaisydama prekybos karo su JAV, intensyviai investuoja į auksą (šalt. „Theage.com“, „Globalvillagespace.com“). Rusija taip pat nesnaudžia ir skiria nemažą dėmesį investicijoms į auksą (šalt. „Finances.yahoo.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, jog šiais metais vidutinė aukso vertė sieks 1435 $/oz.
 
Sidabro kaina paaugo iki 15,47 $/oz. Šaltinis „Moneymetals.com“ teigia, jog sidabras žengia aukso pėdomis – jis taip pat sparčiai didina savo vertę. Apžvalgininkai teigia, jog dabar yra itin palankus metas investuoti tiek į auksą, tiek į sidabrą – didelė tikimybė, jog metalų kainos vėl augs (šalt. „Investorplace.com“).
 
Paladžio kaina siekia 1542,76 $/oz, o platinos – 817,2 $/oz. Šaltinis „Telegraph.co.uk“ teigia, jog dyzeliniai automobiliai dar ilgą laiką išliks rinkoje, o tai yra geros žinios tiek platinai, tiek paladžiui. Kalbant apie paladį, manoma, jog jo kaina gali dar pakilti, kadangi pastaruoju metu jo poreikis vėl auga (šalt. „Mining-technology.com“). Tuo tarpu apžvalgininkai teigia, jog investuotojams verta atkreipti dėmesį į platiną – jo kaina mažesnė nei aukso, o juvelyrikos industrijoje ji ypač paklausi (šalt. „Capital.com“). Svarbu pridurti, kad platinos kaina pastaruoju metu gan sparčiai auga, o tai dar vienas ženklas, jog metalas nėra silpnas.

 
 
Vario kaina gan stipriai paaugo – šiuo metu siekia 6016,42 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, jog vario gavyba pasauliniu mastu augs 3,3 %. Įmonė „Orestone“ planuoja statyti dar vieną vario kasyklą Čilėje (šalt. „Mining.com“). Galima pastebėti, jog vario poreikis nemažėja, o gavybos darbai – auga.