Metalų Biržos

Birželio 13, 2019

Pastaroji savaitė tauriųjų metalų rinkoje kelia dvejopus apmąstymus: nors beveik visų tauriųjų metalų kainos dar labiau pakilo, lyginant su keliomis praėjusiomis savaitėmis, dar nėra aišku, ar šis verčių paaugimas neveda link jų staigaus susilpnėjimo. Nepastovi JAV dolerio pozicija, aštrėjantis prekybos karas tarp Kinijos ir JAV, toliau pasaulyje vykstanti ekonomikos krizė – pagrindiniai veiksniai, neleidžiantys tiksliai žinoti, kur pastaruoju metu kryps tauriųjų metalų kainos (šalt. „Thehill.com“).
Auksas šiuo metu kainuoja 1327,09 $/oz. Savaitės viduryje metalo kaina buvo pakilusi net virš 1340 $/oz, tačiau po to kiek nukrito. Geltonojo metalo padėtis dabar lieka kiek neaiški – šaltinio „Ig.com“ apžvalgininkai teigia, jog greitu metu jo vertė gali staigiai sumažėti. Tam daugiausiai įtakos turi svyruojantis JAV doleris – kai jo vertė kyla, aukso krenta, o kai doleris stiprėja, auksas – silpnėja. Įdomu ir tai, jog Kinija didina aukso rezervus, nors prekybos karas tarp jos ir JAV paaštrėjo (šalt. „Thestar.com“).
 
Sidabras neatsilieka nuo aukso – savaitės viduryje jo kaina taip pat buvo pakilusi net virš 15 $/oz. Tačiau dabar kaina kiek nukrito – metalas šiuo metu kainuoja 14,76 $/oz. Šaltinio „Silverseek.com“ apžvalgininkai teigia, jog pastarųjų savaičių pokyčiai sidabro kainos kreivėje žada gerų naujienų – metalas turėtų atsigauti. Belieka tik stebėti, kokie pokyčiai bus per ateinančias savaites.
 
Praeitą savaitę paladžio kaina nukrito, o platinos – paaugo, o dabar situacija pasikeitė: platinos vertė smuktelėjo iki 815,82 $/oz, tuo tarpu paladžio – gan stipriai padidėjo iki 1396,74 $/oz. Platinos vertės pokyčiui įtakos turi sumažėję automobilių pardavimai Kinijoje ir Vakarų Europoje (šalt. „Just-auto.com“, „Reuters.com“). Tačiau paladžiui sumažėjęs automobilių poreikis turi kiek mažiau žalos – automobilių gamintojai stengiasi pašvelninti JAV nustatytus automobilių gamybos standartus dėl kenksmingų emisijų; taip pat populiarėja hibridiniai automobiliai (šalt. „Investingnews.com“, „Theverge.com“). Šie veiksniai turėtų didinti paladžio poreikį ir kainą.

 
 
Vario kaina paaugo iki 5853,27 $/t. Metalas patiria dar kiek pardavimo keblumų dėl JAV ir Kinijos prekybos karo sankcijų, bet yra ir gerų naujienų – Peru ir Čilėje plečiasi „Chapitos“ ir „Codelco“ kasyklos (šalt. „Mining.com“). Nuolatinė plėtra – tai patvirtinimas, jog metalas labai ilgą laiką nepraras savo poreikio ir vertės.