Metalų Biržos

Birželio 6, 2019

Birželio mėnuo prasidėjo su teigiamomis naujienomis tauriųjų metalų rinkoje – visų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Kai kur galima pastebėti, jog kreivės auga nepastoviai, tačiau tai nekeičia fakto, jog po kurį laiką trukusio sąstingio metalų kainos visgi atsigauna. Kiek sulėtėjęs JAV dolerio augimas tam turėjo nemažai įtakos (šalt. „Investing.com“). Svarbu pridurti, kad labai tikėtina, jog ateityje metalų vertės gali dar labiau kilti, tad šis metas dar yra puikus laikas investicijoms.
Aukso kaina viršija 1300 $/oz. Jau kurį laiką geltonasis metalas buvo patyręs savo vertės krizę, tačiau kaip visada – jis atsigauna. Patyrinėjus praėjusios savaitės aukso kreivę galima pastebėti, jog ji pastoviai kilo į viršų. Šaltinio „Insights.abnamro.nl“ apžvalgininkai teigia, jog aukso kainą ir toliau turėtų didėti, nes pasaulyje susiklosčiusi ekonominė situacija tam yra labai palanki.
 
Sidabro kainos kreivė beveik identiška aukso kreivei. Žinoma, metalo kaina paaugo iki 14,82 $/oz. Šaltinis „Commoditytrademantra.com“ teigia, jog dabartinė baltojo metalo vertės situacija yra viena geriausių per pastarąjį laikotarpį. Indijoje masiškai auga sidabro importas, o tai rodo, jog metalas yra labai paklausus (šalt. „Silverseek.com“). Manoma, kad sidabro kaina artimiausiu metu dar kiek kils (šalt. „Stocknews.com“).
 
Lyginant su praeita savaite, paladžio kaina nukrito, o platinos – paaugo. Paladis šiuo metu kainuoja 1324,76 $/oz, o platina – 821 $/oz. Platinos kainą per kone visą praėjusią savaitę buvo stabili ir tik paskutinėmis dienomis šoktelėjo į viršų, tuo tarpu paladžio – krito į apačią. Visgi, abiems metalams turėtų ateiti kiek geresni laikai, nei buvo iki šiol. JAV automobilių pardavimai po truputį pradėjo augti, o tai didina abiejų metalų paklausą (šalt. „Zerohedge.com“). Šaltinis „Investing.com“ teigia, jog paladžio kaina stabilizuojasi ir turėtų išlikti panašiame lygmenyje. Didelė tikimybė, jog platinos kaina pastaruoju metu dar paaugs dėl nemažėjančio jos poreikio juvelyrikos rinkoje (šalt. „Metalsdaily.com“).
 


 
Vario kaina krito gan stiprokai per praėjusią savaitę: metalas šiuo metu kainuoja 5789,34 $/t. Nors metalo poreikis nesumažėjęs ir didžiosios kasyklos veikia puikiai, pasaulyje vykstanti ekonominė krizė veikia vario vertę (šalt. „Mining.com“). Belieka tik stebėti, kaip jo kaina kis per ateinančias savaites.