Metalų Biržos

Gegužės 23, 2019

Į pabaigą einantis gegužės mėnuo nėra itin teigiamas – visų tauriųjų metalų kainos nukrito, kai kurių – gan ženkliai. Šią situaciją galima vertinti dvejopai – nukritusios metalų kainos vieniems gali pasirodyti kaip prasta situacija, tačiau kitiems – kaip puiki galimybė investuoti ateičiai. Pagrindinės metalų kainų kryčio priežastys – stiprus JAV doleris ir prekybos karas, vykstantis tarp Kinijos ir JAV (šalt. „Bitcoinmagazine.com“, „Uk.investing.com“).
Aukso kaina nukrito daugiau nei 20 $/oz, lyginant su praeita savaite. Daugelis apžvalgininkų žadėjo, jog šie metai geltonajam metalui bus puikūs – kurį laiką taip ir buvo, kai pirmajame 2019 metų ketvirtyje aukso kaina pakilo 7%, tačiau šiuo metu situacija suprastėjusi („Fxstreet.com“). Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos kažkada ateis į pabaigą – apžvalgininkai mano, kad tada aukso kaina tikrai atsigaus (šalt. „Investing.com“). Šis metas yra puiki galimybė pradėti investuoti į auksą.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 14,46 $/oz. Šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, jog baltojo metalo kaina yra viena mažiausių per pastaruosius šešis mėnesius. Nors sidabras jau kurį laiką ne visiems atrodo kaip itin patraukli investicija, apžvalgininkai iš „Commoditytrademantra.com“ mano, jog baltajam metalui galbūt net greitu metu ateis geresni laikai ir dabar yra palankus metas į jį investuoti. Didelė sidabro paklausa skirtingose industrijose, prieinama kaina – svarbios priežastys, verčiančios apsvarstyti investavimą į šį metalą.
 
Paladis šiuo metu kainuoja 1324,76 $/oz, platina – 815,9 $/oz. Paladžio vertė nukrito gan nesmarkiai, lyginant su platina. Šaltinis „Marketpulse.com“ teigia, jog platinos kaina yra žemiausia per pastaruosius tris mėnesius. Šių metalų kainų kryčio priežastis nesikeičia – pasaulyje, o ypač Kinijoje, ir toliau krenta automobilių pardavimai (šalt. „Metalsdaily.com“). Anot šaltinio „China-certification.com“, Kinijoje automobilių pardavimai krenta dėl pasikeitusių pirkėjų poreikių – jie vis labiau domisi elektromobiliais. Platina visgi turi išsigelbėjimą – jos poreikis auga juvelyrikos industrijoje (šalt. „Marketing-interactive.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – metalas šiuo metu kainuoja 5897,37 $/t. Šios situacijos priežastys nesikeičia: JAV ir Kinijos prekybos karas, ekonominė krizė, krentantys automobilių pardavimai turi įtakos vario vertės pokyčiams. Tačiau ir yra gerų naujienų – vario poreikis tikrai nekrenta, didžiosios kasyklos, pavyzdžiui, esančios Zambijoje, planuoja plėstis (šalt. „Mining.com“).