Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Balandžio 19, 2019

Įpusėjus balandžio mėnesiui, galima pastebėti vieną tendenciją – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos nukrito. Pagrindinės to priežastys: itin sustiprėjęs JAV doleris bei pasaulyje vykstanti ekonomikos krizė (šalt. „Scrapregister.com“). Tačiau nukritosios kainos nėra blogas ženklas – kai kuriems metalams prognozuojama šviesi ateitis, o investuotojai gali pasinaudoti šiuo metu vykstančiais įvykiais.
Aukso kaina dar nebuvo tokia žema per pastarąsias 100 dienų – šiuo metu jis kainuoja 1276,89 $/oz. Šaltinis „Etfdailytrends.com“ teigia, jog auksas yra vienintelė valiuta, kuria galima pasikliauti. Europoje auga investicijos į auksą – 2016 metais susikūrusi „European gold-backed exchange“ dabar klesti (šalt. „Gold.org“). Vertėtų paminėti, jog aukso gavyba taip pat rekordiškai auga (šalt. „Miningweekly.com“). Šaltinio „Cnbc.com“ ekspertai teigia, jog aukso kaina iki metų galo gali pakilti iki 1400 $/oz.
 
Sidabras šiuo metu kainuoja 15 $/oz, bet pastarąją savaitę jo kainą buvo nukritusi žemiau šios kainos ribos. Stebėtis nevertėtų – jei krenta aukso, kris ir sidabro vertė. Per praėjusius metus baltojo metalo poreikis buvo išaugęs 4 % – manoma, kad šiais metais šis skaičius gali padidėti (šalt. „Mining.com“). Anot šaltinio „Nasdaq.com“, kai kils aukso kaina, kils ir sidabro, reikia tik luktelti.
 
Jau nebe naujiena, jog paladžio vertė gan sparčiai mažėja – šiuo metu jis kainuoja 1352,26 $/oz. Platinos vertė irgi nukrito – metalo kaina šiuo metu yra 880,75 $/oz. Šie abu metalai yra paveikti krentančių automobilių pardavimų didžiausiose pasaulio valstybėse: Europoje, ypač Italijoje ir Ispanijoje, JAV, Indijoje ir Kinijoje jie rekordiškai sumažėjo (šalt. „Heraeus.com“, „Bloomberg.com“, „Scmp.com“). Kol automobilių pardavimai neatsigaus, tol paladžio ir platinos kainos nekils.
 


 
Vienintelis metalas, kurio kaina pakilo per šią savaitę, yra varis, kainuojantis 6558,75 $/t. Kinijoje, kurioje importuojamas rekordiškas 22,4 mln. tonų vario kiekis, vis dar trūksta šio metalo; Kanadoje ir JAV investuojama į naujų kasyklų paieškas; didžioji Čilės vario kasykla „Antofagasta“ investuoja 3 mlrd. JAV dolerių į „Centinela“ kasyklą (šalt. „Mining.com“). Kaip jau galima pastebėti, vario poreikis tikrai nemažėja ir jo ateitis bus tikrai pelninga.