Metalų Biržos

Balandžio 4, 2019

Balandžio mėnuo prasidėjo su beveik visų tauriųjų metalų kainų sumažėjimu – ne tik aukso, bet ir paladžio verčių kreivės gerokai nusileido žemyn. Stebint pastarųjų mėnesių tendencijas, daugeliui gali būti keistoka, kad net paladis, gan ilgą laiką didinantis vertę metalas, šiuo metu kainuoja gerokai mažiau. Pagrindinės tauriųjų metalų kainų sumažėjimo priežastys – Indijos rupijos nuvertėjimas, neaiškumai dėl Breksito, augančios tam tikrų šalių skolos (šalt. „WallStreetWindow.com“, „Tribune.com.pk“, „Etfdailynews.com“).
Auksas šiuo metu kainuoja 1292,13 $/oz; jau ilgą laiką jo vertė nebuvo nukritusi žemiau 1300 $/oz. Tačiau apžvalgininkai iš „Investing.com“ mano, jog ši situacija yra laikina ir geltonojo metalo kaina vėl šoktels į viršų. Apžvalgininkė Anna Golubova iš „Kitco.com“ teigia, jog aukso kaina artėja ne link 1200 $/oz, o link 1400 $/oz. Net ir Breksito situacija iš kitos pusės turi naudos – didžiųjų Europos valstybių investuotojai pradėjo didinti aukso rezervus (šalt. „Bullionvault.com“).
 
Sidabro kaina, lyginant su aukso, nenukrito drastiškai – šiuo metu metalas kainuoja 15,12 $/oz. Šaltino „Kitco.com“ apžvalgininkai teigia, kad sidabras, nors ir yra gerokai pigesnis už auksą, kainų kryčio situacijose dažniau išsilaiko stabilesniu. Manoma, kad artimiausiu metu baltojo metalo kaina atsistatys iki 15,5 $/oz, o po to bus galima tikėtis ir staigesnio vertės augimo (šalt. „Fxempire.com“).
 
Paladis, jau kurį laiką kainavęs beveik 1600 $/oz, šiuo metu gan rekordiškai sumažino savo vertę iki 1434,42 $/oz. Sulėtėjęs ekonomikos augimas pasaulyje, taip pat neaugantys automobilių pardavimai JAV turi nemažai įtakos šio metalo kainos pokyčiui (šalt. „Cnbc.com“, „Businesslive.co.za“). Tačiau ekspertai iš „Iol.co.za“ teigia, jog šis reiškinys yra laikinas ir paladžio kaina vėl padidės.

Kai beveik visų tauriųjų metalų kainos krito per šią savaitę, platinos – išsilaikė gan pastovi. Šiuo metu metalas kainuoja 851,71 $/oz. Automobilių gamintojai, išsigandę tokio didelio paladžio kainos augimo, vis labiau investuoja į platiną (šalt. „Kitco.com“). Reikėtų nepamiršti ir pastovaus metalo poreikio juvelyrikos industrijoje – tai dar labiau padidina jo platų pritaikymą ir išlaiko vertę.

 

 
Varis, kaip ir platina, per šią savaitę išsilaikė stabiliai ir net sugebėjo padidinti savo vertę iki 6479,39 $/t. Metalo poreikis šiais metais gerokai auga – Ugandoje norima atgaivinti uždarytą vario kasyklą, Panamoje planuojama investuoti net 327 mln. JAV dolerių esamos kasyklos plėtrai (šalt. „Mining.com“). Galima pastebėti, jog artimiausiu metu varis klestės.