Metalų Biržos

Vasario 21, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkai yra labai sėkminga – visų metalų kainos šoktelėjo į viršų, paladžio ir vario net rekordiškai. Pagrindinė to priežastis – susilpnėjęs JAV doleris (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinio „Reuters.com“ teigimu, dolerio vertė nebėra tokia stipri nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio, o dabar, vykstant ekonominei krizei, jis gali dar labiau susilpnėti.
Aukso kaina pakilo 30 $/oz. Lyginant su praeitų metų rugpjūčio mėnesiu, šiuo metu geltonasis metalas yra pasiekęs geriausią savo kainos poziciją (šalt. „Cnbctv18.com”). Aukso poreikis pakilo net 4 %; Centrinis bankas, Jungtinių Arabų Emyratų investuotojai sparčiai pildo šio metalo atsargas (šalt. „Scrapregister.com“). Manoma, kad šie metai aukso investuotojams bus itin sėkmingi.
 
Sidabro kaina jau beveik siekia 16 $/oz. Šaltinio „Commoditytrademantra.com“ teigimu, sidabras dabar rodo labai pozityvius ženklus investuotojams – pastaruoju metu jo kaina pastoviai kyla. Šaltinio „Etfdailynews.com“ apžvalgininkai mano, jog šiais metais labai verta pradėti investuoti į sidabrą, kadangi jo poreikis neabejotinai auga, o metalo kainų kreivės rodo saugų vertės didėjimą. Galima pastebėti aiškią aukso ir sidabro kainų koreliaciją – abu metalai yra glaudžiai susiję su savo verčių pokyčiais.
 
Paladžio kaina pakilo beveik 80 $/oz. Priežastys nesikeičia – automobilių katalizatorių gamybai reikalingas metalas yra kone deficitinis, tad nereiktų nustebti, kad jo kaina ir toliau kils rekordišku greičiu (šalt. „Recyclingtoday.com“, „Bloomberg.com“). Visgi, automobilių gamybos augimas gali šiek tiek sulėtėti: Kinijoje vėl krenta automobilių pardavimai dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo naujai įvestų didesnių tarifų importuojamiems automobiliams į JAV; automobilių gamintojai iš viso pasaulio jaučia šiokį tokį nerimą (šalt. „Bloombergquint.com“, „Chinaeconomicreview.com“).
Ši savaitė yra sėkminga ir platina besidomintiems investuotojams – metalas pakilo it feniksas iš pelenų ir šiuo metu jo kaina paaugo iki 820.25 $/oz. „Anglo American Platinum“ žada gerą ateitį platinai ir panašiems metalams – planuojamas gerai apgalvotas ir greitas jų augimas rinkose, plečiant metalų panaudojimo pritaikymą ir greitesnius gavybos terminus (šalt. „Businesslive.co.za“).
 


 
Vario kaina rekordiškai paaugo iki 6430.88 $/t. Susilpnėjęs JAV doleris ir apmažėję ekonominiai neramumai rinkose turi daug įtakos šio metalo vertės didėjimui. Svarbu pridurti, kad ir Čilėje pasibaigusios stichijos leidžia vario kasykloms toliau sėkmingai dirbti. Vario poreikis net 6.9 % padidino Mongolijos ekonominį augimą per 2018 metus; net 70 % šios šalies pajamų sudaro anglies ir vario gavyba ir pardavimas Kinijos rinkai (šalt. „Mining.com“).