Metalų Biržos

Vasario 14, 2019

Šios savaitės tauriųjų metalų kreivės laikosi gana pastoviai: ypač aukso, sidabro ir vario, lyginant su praeita savaite. Tačiau platina ir paladis stebina – platinos vertė krenta, o paladžio – rekordiškai auga. Galima pastebėti, kad kone visi metalai, išskyrus paladį, yra šiokioje tokioje kainos augimo stagnacijoje dėl stipraus JAV dolerio bei Kinijos ir JAV prekybos karo (šalt. „Businesstimes.com.sg“). Iš kitos perspektyvos – daugelis apžvalgininkų žadėjo, jog šie metai visiems tauriesiems metalams bus pelningi, tad verta stebėti visus ekonominius pokyčius.
Auksas šiuo metu kainuoja 1309.98 $/oz. Tačiau šis metalas pastaruoju metu gauna daug dėmesio iš įvairių valstybių kaip naudinga ateities investicija. Kinija pasididino savo aukso rezervus dar 20 t (šalt. „Sputniknews.com“). Turkijos centrinis bankas per 2018 metus nusipirko 51.5 t geltonojo metalo (šalt. „Scrapregister.com“). Šios šalies milijonieriai ir dabar nenustoja investuoti į auksą ir JAV dolerius (šalt. „Ahvalnews.com“). Galima daryti išvadą, jog šių metų pradžia yra geras metas pasididinti aukso rezervus.
 
Sidabro kaina vėl šiek tiek nukrito – šiuo metu ji siekia 15.71 $/oz. Visi aukščiau minėti veiksniai turėjo didžiausios įtakos sidabro vertės pokyčiams, bet nuvertinti šio metalo – nereikėtų. Šaltinio „Moneymorning.com“ teigimu, sidabras galės būti pritaikytas naujų automobilių katalizatorių gamyboje – tai pakels šio metalo kainą. Šaltinis „Kitco.com“ antrina, jog sidabras yra labai plačiai panaudojamas metalas ir investuoti į jį yra saugu bei tai gali padaryti kone kiekvienas. Manoma, kad per šiuos metus sidabro vertė padidės 7 % (šalt. „Pv-magazine.com“).
 
Paladis jau iš tiesų nebestebina su savo rekordišku kainos augimu – šiuo metu jis kainuoja 1405 $/oz. Pagrindinės to priežastys – šis metalas yra retesnis nei auksas, o jo poreikis rekordiškai išaugęs automobilių gamybos rinkoje (šalt. „Fortune.com“). Toronte esanti kasykla „North American Palladium“ pradėjo šio metalo paieškos darbus (šalt. „Mining.com“). Svarbu pridurti, kad Kinijoje automobilių pardavimai stipriai išaugo, kad paladžio poreikis bei kaina tikrai nemažės (šalt. „Ecns.cn“). Tuo tarpu platinos ateitis neaiški – metalo kaina nukrito ir jis nėra pranašesnis automobilių katalizatorių gamyboje už paladį (šalt. „Businesslive.co.za“). Tačiau juvelyrikos rinkoje tikrai nedingsta šio metalo paklausa (šalt. „Platinuminvestment.com“).
 


 
Vario kaina kiek nukrito – šiuo metu siekia 6120.03 $/t. Tam turi įtakos ne tik ekonominiai veiksniai, bet ir gamtos stichijos. Čilėje, kur yra vienos didžiausių vario kasyklų pasaulyje, sustabdyti kasybų darbai dėl stiprių liūčių (šalt. „Mining.com“). Ne viena nemaža vario kasykla patiria ekonomines krizes ir atleidžia darbuotojus – dėl to taip pat lėtėja kasybų darbai (šalt. „Mining.com“). Tačiau šios savaitės vario vertės pokytis nėra labai žymus ir kol kas neverčia nerimauti – metalas rinkoje yra išlaikęs savo vertę.