Metalų Biržos

Vasario 8, 2019

Vasario mėnuo prasidėjo gan teigiamai – nors galima pastebėti, jog aukso, sidabro ir platinos kainų kreivės nėra aukštose pozicijose, jų kaina, palyginus su praeita savaite, nedaug nukrito. Tuo tarpu paladis vėl rekordiškai šoktelėjo, o varis sėkmingai atsigauna. Kaip jau ir galima numanyti, šie metai turėtų būti palankūs investuotojams, besidomintiems tauriaisiais metalais.
Aukso kaina nukrito beveik 5$. Geltonojo metalo vertė šiek tiek nukrito dėl pakilusios JAV dolerio kainos (šalt. „In.reuters.com“). Visgi, šis menkas kainos pokytis nėra ilgalaikis – nevertėtų nusistebėti, jog greitu metu metalo vertė gali vėl išaugti. Aukso poreikis auga, ypač Kinijos rinkoje (šalt. „Scrapregister.com“). Analitikas Patrick Armstrong iš „Plurimi Investment Managers“ teigia, jog šiuo laikotarpiu į auksą investuojantys asmenys gali labai išlošti (šalt. „Cnbc.com“).
 
Šią savaitę sidabro kaina dar vieną dieną laikėsi virš 16 $/oz., o dabar šiek tiek nukrito – metalas kainuoja 15.85 $/oz. Metalo kainos nukritimui taip pat įtakos turėjo JAV dolerio vertės padidėjimas (šalt. „Kitco.com“). Šaltinių „Silverinstitute.org“ ir „Moneymorning.com“ teigimu, šiais metais itin išaugs sidabro poreikis rinkoje – tai turėtų padėti metalo kainai atsigauti. Šaltinis „Silverseek.com“ mano, jog šiais metais sidabro kaina išaugs iki 16.75 $/oz., bet galima tikėtis ir didesnio šuolio.
 
Paladžio kaina šią savaitę teigiamai nustebino investuotojus – šiuo metu ji siekia 1380.75 $/oz. Šaltinio „Moneyweb.co.za“ teigimu, šio metalo stygius yra numatomas net 10-15 metų į priekį. Tikėtina, kad metalo kaina ir toliau augs, kadangi jis plačiai naudojamas benzininių automobilių katalizatorių gamyboje. Būtent šie katalizatoriai mažina kenksmingas emisijas (šalt. „Businesslive.co.za“). Paladžio poreikis yra gera naujiena Afrikos kasykloms ir jų darbuotojams – didėja darbo jėgos poreikis (šalt. „Investingnews.com“). Platinos kaina šiek tiek nukrito, tačiau apžvalgininkai ir šiam metalui žada gerus metus (šalt. „Scrapregister.com“). Platinos kasykla „Impala Platinum“ (Afrikoje) per pusę metų tikisi padidėti net 10 % (šalt. „Citizen.co.za“).
 


 
Vario kaina vėl paaugo ir šiuo metu siekia 6250.11 $/t. Šio metalo kaina neretai nukrenta, reaguodama į ekonominius pokyčius pasaulyje, bet dėl pastovaus vario poreikio, jo vertė atsistato į didesnę poziciją per gan greitą laiko tarpą. Konge esančios kasyklos atstovai teigia, jog ji taps antra pasaulyje pagal dydį – tai įrodo, kad kasyklų plėtimasis vyksta neveltui (šalt. „Mining.com“). Įdomus faktas: varis dabar yra sėkmingai panaudojamas ir medicinoje, kaip medžiaga, skirta gydyti kaulų infekciją (šalt. „Mining.com“).