Metalų Biržos

Sausio 24, 2019

Pastarąją savaitę tauriųjų metalų rinkoje buvo galima pastebėti du dalykus: kainų pakilimą pradžioje, ir kainų krytį jos pabaigoje. Palyginus su praeita savaite, visų tauriųjų metalų vertės šiek tiek nukrito. Vis labiau įsibėgėjanti pasaulinė ekonominė krizė šiek tiek prisideda prie šios situacijos, tačiau galvojant apie ilgalaikę perspektyvą, daugelis tauriųjų metalų kaip tik pabrangs krizės laikotarpiu (šalt. „Kitco.com“).
Aukso kaina nukrito 10$/oz. Tačiau šis reiškinys – neilgalaikis. Šaltinio „Ig.com“ teigimu, auksas buvo, yra ir bus labiausiai vertinamas metalas. Tai žinodama Kinija nesnaudžia – sparčiai didina geltonojo metalo rezervus, kol yra sustabdytas prekybos karas tarp jos ir JAV (šalt. „Asia.nikkei.com“). Atkreipdami dėmesį į aukso vertę, šaltinio „Scrapregister.com“ apžvalgininkai mano, kad šis metalas per šiuos metus kainuos net 1500 $/oz.
 
Sidabro kaina vėl nukrito ir šiuo metu siekia 15.37 $/oz. Palyginus su kitais metalais, sidabrui kol kas sunkiausia didinti savo kainą. Šis metalas turi platų industrinį panaudojimą, o būtent tokiems metalams šiuo laikotarpiu yra sunkiausia dėl sulėtėjusio ekonominio augimo pasaulyje. Taip pat, šiuo metu rinkoje sidabro tikrai netrūksta (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Visgi, sidabro kaina neturėtų nukristi mažiau 15 $/oz., o per šiuos metus gali ir staigiai padidėti.
 
Paladis šią savaitę buvo pasiekęs dar vieną rekordą – pritrūko keletos centų, kad jis kainuotų 1400 $/oz. Pagrindinė šio rekordiško kainos augimo priežastis – dyzelinių automobilių mažėjimas pasaulinėje rinkoje (šalt. „Qz.com“). Šaltinio „Fxstreet.com“ teigimu, šiais metais paladžio vertė dar tikrai augs ir toliau kurį laiką lenks auksą. 
Platinos kaina vėl nukrito ir šiuo metu siekia 795.75 $/oz. Tačiau ši situacija nėra ilgalaikė – šaltinio „Fool.ca“ apžvalgininkas Matt Smith teigia, jog šiais metais platina turėtų būti sėkmingai panaudojama kitose gamybos rinkose (ne vien juvelyrikos bei automobilių) ir tai turėtų sustiprinti metalo vertę.
 


 
Vario kaina, kaip ir kitų metalų, sumažėjo ir siekia 5853.27 $/t. Ekonomikos augimo sulėtėjimas pasaulyje turi įtakos vario vertės mažėjimui, tačiau nuvertinti šio metalo nereikėtų – sparčiai auga kasyklų darbai, kai kurios pasiekia net rekordus per pastaruosius kelerius metus. Vario poreikis nemažėja, tačiau jo kainos įtvirtinimą stipriai garantuos ekonomikos augimas (šalt. „Mining.com“).