Metalų Biržos

Sausio 17, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje ramesnė, palyginus su praeita. Drastiškai pakilo tik paladžio kaina. Kiti metalai išlaikė panašias vertes, arba jos šiek tiek nukrito. Tam daugiausiai įtakos turėjo vėl sustiprėjęs JAV doleris, kuris sustabdė tauriųjų metalų staigų kainų augimą (šalt. „Etftrends.com“). Svarbu atkreipti dėmesį, kad lėtėja pasaulinės ekonomikos augimas, o tai irgi daro įtaką tauriųjų metalų kainoms (šalt. „Af.reuters.com“).
Aukso kaina nežymiai paaugo – ji siekia 1293.55 $/oz. Šiuo metu auksas nebėra lyderiaujantis taurusis metalas – jį stipriai lenkia paladis. Tačiau nuvertinti geltonojo metalo nereikėtų – šie metai jam numatomi sėkmingais. Šaltinis „Equities.com“ mano, kad aukso kaina pakils net iki 1425 $/oz. Indijoje 21 % sumažėjo aukso importas, bet bendrai paėmus, šis metalas tikrai nepraranda susidomėjimo (šalt. „Scrapmonster.com“).
 
Sidabro kaina šiek tiek sumažėjo ir šiuo metu ji yra 15.6 $/oz. Vertės sumažėjimas nėra žymus ir tai yra natūralu, kadangi auksas per šią savaitę irgi praktiškai nepadidino savo kainos. Šaltinio „Moneymorning.com“ apžvalgininkas Peter Krauth teigia, kad per pastaruosius du mėnesius baltojo metalo kaina stipriai paaugo ir šiais metais galima tikėtis, jog jo vertė dar labiau sustiprės. Dabar yra puikus metas pradėti investuoti į sidabrą, kai dar jo kaina nėra labai pakilusi.
 
Paladis nenustoja stebinti savo kainos rekordu – šiuo metu jis kainuoja 1361.25 $/oz. Pagrindinė šios naujienos priežastis – stipriai augantis metalo deficitas, kurio trūksta jau penkerius metus į priekį (šalt. „Investinghaven.com“, „In.reuters.com“). Nereikėtų nustebti, kad kitą savaitę šio metalo kaina bus vėl pakilusi. Investuotojams patariama dar šiek tiek palaukti ir greitu metu pradėti parduoti paladį – taip tikrai išlošite.
Tuo tarpu platinos kaina vėl nežymiai nukrito. Mažėjant dyzelinių automobilių gamybai, šis metalas sulaukia vis mažiau susidomėjimo (šalt. „Goldprice.org“). Tikėtina, kad šis metalas daugiausiai sėkmės sulauks juvelyrikos industrijoje (šalt. „Jewelleryfocus.co.uk“).
 


 
Vario vertė vėl padidėjo ir šiuo metu siekia 5881.93 $/t. Ateities prognozės šiam metalui kol kas yra pozityvios: kasykla „Copper Mountain“ Vankuveryje, JAV smarkiai didins kasybos darbus per ateinančius trejus metus (šalt. „Mining.com“). Kinijoje vario importas buvo rekordiškai aukštas per praėjusius metus (šalt. „Mining.com“). Galima pastebėti, jog vario poreikis tikrai nemažėja ir jo kaina su šiokiais tokiais svyravimais turėtų didėti.