Metalų Biržos

Sausio 10, 2019

Per šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo – kai kurių net rekordiškai greitai. Tam didžiausią įtaką turi augantis pačių metalų poreikis ir JAV dolerio vertės kritimas (šalt. „Reuters.com“). Šaltinio „Fxstreet.com“ teigimu, per šiuos metus JAV dolerio vertė turėtų ženkliai nukristi, tad galima tikėtis, jog tauriųjų metalų kainos nemažės.
Aukso kaina vėl padidėjo – šiuo metu ji siekia 1292.83 $/oz. Nedaug trūksta, kad metalo kaina siektų ir 1300 $/oz., ką dabar jau viršija pagrindinis aukso konkurentas paladis. Geltonajam metalui reikia duoti šiek tiek laiko – visų pirma, vertė turi atsistatyti, o po to augti (šalt. „Spglobal.com“). Kinija ir Indija vėl didina aukso rezervus, o tai lygu ir metalo kainos augimui (šalt. „Newindianexpress.com“, „Businessinsider.in“). Šaltinio „Metalsdaily.com“ teigimu, dabar yra labai verta pradėti investuoti į auksą, nes tikėtina, kad tai ateityje gerai atsipirks.
 
Sidabro vertė irgi atsigauna – šiuo metu ji yra 15.75 $/oz. Šaltinio „Moneymorning.com“ teigimu, baltasis metalas taip pat, kaip ir auksas, atsigauna iš savo ilgai trukusio kainos sąstingio ir į šiuos metus turėtų žengti su stipriu kainos padidėjimu. Investuotojams taip pat patariama žvelgti į sidabrą kaip į perspektyvią investiciją (šalt. „Kitco.com“).
 
Šią savaitę paladis sumušė savo kaino rekordą – šiuo metu vertė yra 1331.2 $/oz. Platina irgi neatsilieka – jau ilgą laiką šio metalo kaina stovėjo vietoje, o dabar ji siekia 825.8 $/oz. Šaltinis „Businesslive.co.za“ teigia, jog toks spartus augimas abiems metalams yra rekordiškas. Pagrindinė šio staigaus pokyčio priežastis – automobilių pardavimų kritimas Kinijoje, po kurio visi automobilių gamintojai siekia panaikinti šį kritimą ir didinti pardavimus (šalt. „Investing.com“, „Bloomberg.com“, „Edition.cnn.com“). Galima teigti, jog tiek platinos, tiek paladžio kainos augs, kol stabilizuosis automobilių pardavimų rinka.
 


 
Vario kaina po truputį atsigauna ir šiuo metu siekia 5868.71 $/t. Visgi, ateities prognozės šiam metalui kol kas miglotos: Kinija yra mažiau susidomėjusi industriniais metalais, o ši rinka yra viena didžiausių pasaulyje (šalt. „Mining.com“). Vario eksportas iš vienos didžiausių metalo kasyklų Indonezijoje sumažėjo net 85 %. Tačiau yra ir gera žinia: Čilės vario kasyklos klesti – tikimasi, kad per šiuos metus bus išgauta daugiau nei 6 mln. tonų vario (šalt. „Mining.com“). Belieka tik stebėti, ar metalo poreikis ženkliai išaugs per šiuos metus.