Metalų Biržos

Gruodžio 27, 2018

Nors per gražiausias metų šventes akcijų biržos patyrė krachą, tauriųjų metalų rinka laikosi gan neblogai. Auksas lenktyniauja su paladžiu, sidabro ir platinos kainos pakilo, tik vario šiek tiek sumažėjo. Jau drąsiai galima teigti, jog šių metų pabaigą galima vainikuoti kaip atsigavimo laikotarpiu daugeliui tauriųjų metalų.
Šiuo metu auksas lenkia paladį su 1269.5 $/oz. kaina. Šaltinis „Bloomberg.com“ teigia, jog gruodis buvo sėkmingiausias mėnuo geltonajam metalui per pastaruosius dvejus metus. Apžvalgininkai mano, kad auksas ir toliau stiprins savo pozicijas ir didins poreikį artimiausiu metu (šalt. „Safehaven.com“).
 
Jei kyla aukso kaina, kils ir sidabro (šalt. „Kitco.com“). Keletą mėnesių metalas buvo užstrigęs toje pačioje kainos pozicijoje, tačiau tie laikai baigėsi (šalt. „Investingnews.com“). Šiuo metu baltasis metalas atsigauna ir jo kaina siekia 15.06 $/oz. Šaltinio „Fool.com“ apžvalgininkai teigia, jog ateinančiais metais vertėtų pradėti investuoti nuo sidabro – kaina dar ganėtinai žema, tačiau ji tikrai kils. Šaltinis „Moneymorning.com“ teigia, jog kiti metai sidabrui turėtų būti sėkmingi, nors infliacija tam gali turėti ir neigiamos įtakos.
 
Paladžio kaina šiuo metu yra beveik kaip aukso – 1267.12 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ paladį vadina „naujuoju auksu“ dėl stipriai augančio jo poreikio. Kodėl šis metalas tapo toks reikalingas? Šaltinis „Bloomberg.com“ atsako: dėl augančios automobilių gamybos bei sulėtėjusios metalo gavybos. Tuo tarpu platinos kaina šiek tiek padidėjo – nors rinkoje šio metalo yra daug, įvairios rinkos yra pasiruošę panaudoti šį metalą savoms reikmėms: tiek automobilių gamyboje, tiek juvelyrikoje. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, jog platina skinasi kelią į „hidrogeno ekonomiką“, kur metalas gali būti puikiai panaudojamas.
 


 
Vario kaina iš lėto krenta ir šiuo metu siekia 5923.82 $/t. Kol kas metalo ateitis yra miglota: per penkerius metus vario kasyba išaugo itin stipriai, o investicijos į vario projektus tęsiasi toliau – Kinijos „Zhejiang Huayou“ investuoja net 147 mln. JAV dolerių į vario projektą Kongo Demokratinėje Respublikoje (šalt. „Mining.com“). Tačiau šio metalo kainos pokyčiams didelę įtaką turi infliacija ir JAV dolerio pokyčiai – šie veiksniai neišnyks ir ateinančiais metais, tad belieka tik stebėti, kokią įtaką tai padarys variui.