Metalų Biržos

Gruodžio 18, 2018

Šios savaitės naujiena – paladžio kaina pralenkė aukso. Apžvalgininkai buvo teisūs, jog šis metalas greitu laiku turėjo tapti brangesniu nei tradiciškai aukščiausias kaino pozicijas turintis auksas. Bendrai pažvelgus, visų metalų kainos, išskyrus vario, pakilo. Tam daugiausiai įtakos turėjo šiek tiek pasilpnėjęs JAV doleris (šalt. „Nasdaq.com“). Apžvalgininkai iš „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, jog JAV dolerio lyderiavimas greitu metu baigsis.
Auksui žadami geri ateinantys metai – šaltinis „Yahoo.finances.com“ teigia, jog pastovus geltonojo metalo kainos augimas neturėtų sustoti, o kaip tik – spartėti. Apžvalgininkai teigia, jog 2019 metų pabaigoje turėtų matytis labai stiprus aukso vertės padidėjimas, tad investuoti į šį metalą – verta (šalt. „Kitco.com“). 
 
Sidabro kaina jau po truputį atsigauna ir šiuo metu siekia 14.67 $/oz. Tačiau vertės padidėjimas nėra įspūdingas. Apžvalgininkai iš „Yahoo.finances.com“ teigia, jog baltojo metalo kainos kol kas „sklando nežinomybėje“. Tačiau kiti šaltiniai mano kitaip: „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, jog šiuo metu labai apsimoka investuoti į šį metalą, kadangi jo poreikis sparčiai auga, o kaina – nedidelė. Manoma, kad kitais metais sidabro kaina paaugs iki 18 $/oz., o 2020 m. – iki 20 $/oz. (šalt. „Kitco.com“, „Scrapregister.com“). Jei tokios pranašystės išsipildys, jau tikrai verta pradėti susimąstyti dėl investicijos į šį metalą.
 
Paladžio kaina rekordiškai auga – vienu metu viršijo net 1265 $/oz. Stipriai augantis poreikis iš automobilių gamybos industrijos daro šį metalą itin paklausiu, kasyklos nebespėja išgauti reikiamo paladžio kiekio (šalt. „Agmetalminer.com“, „News.goldseek.com“). Tačiau kas laukia toliau? Apžvalgininkė Lucy Dean iš „Au.finance.yahoo.com“ mano, jog kurį laiką paladis dar išlaikys stiprias pozicijas, bet kai suklestės elektromobilių gamyba, šis kainos burbulas susprogs.
Platinos kaina neauga, bet šiam metalui žadamos pozityvios prognozės. Juvelyrikos industrijoje platina yra tarp lyderiaujančių metalų, tačiau automobilių gamintojai irgi susidomėjo šiuo metalu. Gaminami nauji katalizatoriai su platina, tad galbūt netolimoje ateityje platina taps net reikalingesnė nei paladis (šalt. „Rdmag.com“). Plačiau apie naująją technologiją: mokslininkai atrado naują būdą, kaip panaudoti ketvirtį gramo platinos, kuri konvertuoja vandenilį ir deguonį į vandenį ir elektros energiją (šalt. „Mining.com“).
 


 
Vario kaina šiek tiek sumažėjo ir šiuo metu yra 5952.48 $/t. „Falcon Gold“ pradeda naujų vario kasyklų paieškas Argentinoje, o kitos pasaulio kasyklos nesiskundžia sumažėjusiu darbu – metalo poreikis yra (šalt. „Mining.com“). Manoma, kad artimiausiu metu vario kaina neženkliai svyruos, bet didelio vertės nukritimo nereikėtų tikėtis.