Metalų Biržos

Gruodžio 11, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje įdomi: aukso ir sidabro kainos kyla, paladis beveik pasiveja auksą, o platinos ir vario kainos mažėja. Tačiau didelių neigiamų pokyčių nematyti – galima viltis, jog šiuos metus pavyks užbaigti be didelių verčių kryčių.
Aukso kaina paaugo daugiau nei 10 $/oz., lyginant su praeita savaite. Šaltiniai „Fxempire.com“ ir „Scrapregister.com“ teigia, jog geltonojo metalo vertė sparčiai atsigauna ir ji yra didžiausia per pastaruosius penkis mėnesius. Jam prognozuojamas puikus gruodis. Rusijos, Turkijos, Indijos, Kazachstano centriniai bankai sparčiai pildo aukso atsargas – metalo, kaip pastovios valiutos, poreikis nėra išnykęs (šalt. „Newsmax.com“).
 
Nors sidabro kaina kiek paaugo, ji jau ilgą laiką nuvilia investuotojus – šiais metais buvo pasiekta net 17 $/oz. kainos riba, o dabar ji nesiekia net 15 $/oz. Apžvalgininkas Christopher Lewis (iš „Fxempire.com“) apžvelgia šią situaciją dvejopai: dėl stipraus JAV dolerio sidabro kainai sunku kilti, gali būti, kad iki metų galo ji dar šiek tiek sumažės. Tačiau yra ir geroji pusė – investuotojams tai palankus metas nusipirkti baltojo metalo už prieinamą kainą ateities investicijoms.
 
Paladis maloniai stebina – praeitą ketvirtadienį jo kaina buvo pakilusi beveik iki 1250 $/oz.  – ėjo koja kojon su aukso verte. Šiuo metu paladis kainuoja 1220 $/oz., bet tai nereiškia, jog netolimoje ateityje šis metalas neprisivys aukso. Anot šaltinio „Zacks.com“, paladžio kaina kyla dėl didelio jo poreikio automobilių gamybos industrijoje. Svarbu pridurti, kad jo gavyba neauga taip sparčiai kaip rinkos kaina, tad tai dar labiau sustiprina jo poreikį. Šaltinis „Econotimes.com“ teigia, jog netolimoje ateityje šio metalo kaina neturėtų mažėti.
Platinos prognozės kiek liūdnesnės – metalo kaina krenta dėl neaugančio jo poreikio. Šaltinio „Marketpulse.com“ teigimu, jau mažėja investicijos į šį metalą. Netolimoje ateityje platinos kaina gali vėl kristi (šalt. „Menafn.com“).
 


 
Vario kaina per pastarąją savaitę buvo labai nepastovi, bet šiuo metu atsigavo ir siekia 6038.46 $/t. Kinijoje mažėja vario importo kiekis dėl sulėtėjusio ekonominio augimo, bet yra ir gerų naujienų – Meksikoje plečiamas dar vienas vario gavybos projektas (šalt. „Mining.com“). Artimiausiu metu vario kaina turėtų laikytis panašioje pozicijoje.