Metalų Biržos

Lapkričio 27, 2018

Nors po truputį ateina ekonominė krizė, panašu, kad tauriųjų metalų rinkai tai kol kas nedaro didelės įtakos. Lyginant su pastarųjų kelių savaičių duomenimis, visų metalų kainos padidėjo. Galimas variantas, kad ekspertai buvo teisūs – metų pabaiga tauriesiems metalams bus palanki, verčių kreivės dar šiek tiek šoktels į viršų.
Aukso kaina kyla neveltui – apžvalgininkai žada geltonajam metalui gerus ateinančius metus. Šaltinis „Funds-europe.com“ teigia, jog daugelis Europos investuotojų mano, jog per ateinančius 12 mėn. auksas bus geriausia investicija. Tikimasi, kad šis taurusis metalas per 2019 m. pakels savo kainą net iki 1350 $/oz. (šalt. „Scrapregister.com“). Jau dabar yra verta pradėti investuoti į auksą, kol jo kaina nėra itin išaugusi.
 
Sidabras, sekdamas auksą, taip pat atsigauna – šiuo metu jo kaina yra 14.26 $/oz. Visgi, tai nėra aukščiausia baltojo metalo vertė per šią savaitę – sidabro kaina buvo šoktelėjusi iki 14.5 $/oz. Šaltinio „Retailcrowd.co.uk“ teigimu, per pastarąsias kelias savaites šis metalas parodė, kad gan greitai gali atstatyti savo vertės poziciją. Apžvalgininkas Christopher Lewis iš „Fxempire.com“ mano, jog sidabro kaina keisis nepriklausomai nuo JAV dolerio vertės ir kol kas aiškią šio metalo kainos pokyčių kryptį sunku numatyti – belieka stebėti, į kurią pusę vertė kryps per ateinantį mėnesį.
 
Platinos ir paladžio kainos vėl atsigavo. Paladžiui prognozuojami geri ateinantys metai. Šaltinis „Sputniknews.com“ paladį vadina antruoju auksu – nebe daug trūksta, kad jų vertės susilygintų. Palyginimui: 2008 m. šis metalas kainavo 235 $/oz., o dabar net 1148.53 $/oz. – viskas dėl plataus metalo pritaikymo skirtingose rinkose.
Tuo tarpu platinos prognozės dar neaiškios. Kinija, viena iš šalių, kuri daugiausia išgauna ir perka platinos, šiais metais, palyginus su 2016 m., išgavo ir nupirko šio metalo daug mažiau (šalt. „Businesslive.co.za“). Belieka stebėti, ar šių metų pabaigoje metalo kaina atsigaus.
 


 
Vario kaina vėl šiek tiek nukrito – siekia 6051 $/t. Bet nusiminti nevertėtų: anot šaltinio „Mining.com“, kitais metais Čilėje vario turėtų būti išgaunama 4 % daugiau. Konge per 9 mėn. vario išgauta 8.7 % daugiau taip pat. Šie skaičiai rodo, kad metalo poreikis yra augantis, tik vertė priklauso nuo pasaulinės ekonominės situacijos, kurią ir verta dabar stebėti.