Metalų Biržos

Lapkričio 14, 2018

Šią savaitę pažvelgus į tauriųjų metalų kainų kreives galima pastebėti vienodą tendenciją – jos šiek tiek nukrito. Žinoma, drastiško kainų mažėjimo nebūta. Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, JAV dolerio sustiprėjimas turėjo daugiausiai įtakos šios savaitės įvykiams. Kokia bus metų pabaiga – belieka stebėti. Bet, tikimąsi, kad metalų vertės bus aukštesnės nei dabar.
Aukso kaina nukrito beveik 30 $/oz. JAV dolerio vertė yra aukščiausia per 16 pastarųjų savaičių, tad tai turėjo įtakos ir geltonojo metalo kainos pokyčiams – šiuo metu aukso vertė yra mažiausia per keturis mėnesius (šalt. „Cnbc.com“, „Reuters.com“, „Nasdaq.com“). Visgi, per ateinančias savaites geltonojo metalo vertė turėtų atsigauti.
Pasaulyje taip pat vyksta „kova“ su auksu, importuojamu iš Venesuelos – korumpuoti atstovai bando importuoti auksą į JAV, Angliją ir kitas stiprios ekonomikos šalis, tačiau jos taiko griežtas sankcijas, kad būtų sustabdytas pinigų plovimas iš Venesuelos (šalt. „Panamapost.com“).
 
JAV dolerio sustiprėjimas nemažai įtakos turėjo ir sidabro vertės sumažėjimui, kadangi tiek sidabras, tiek auksas tiesiogiai reaguoja į šios valiutos pokyčius rinkoje (šalt. „Fxstreet.com“). Tačiau baltajam metalui apžvalgininkai žada gerus ateinančius metus: vis labiau išauga sidabro poreikis elektronikos prietaisų gamyboje, tad tai natūraliai kilstels ir metalo kainą (šalt. „Investinghaven.com“, „Bullionvault.com“).
 
Paladžio ir platinos kainos šiek tiek nukrito, bet vienam iš metalų žadamos itin geros prognozės. Kainų kryčiui daugiausiai įtakos turėjo automobilių pardavimų sumažėjimas Kinijoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių (šalt. „Bloomberquint.com“, „Taipeitimes.com“). Štutgarte, Vokietijoje netolimoje ateityje žadama uždrausti senesnių dyzelinių automobilių naudojimą (šalt. „Reuters.com“). Tačiau automobilių rinka nėra pastovi, tad tiek platinos, tiek paladžio kainos neturėtų būti labai paveiktos iki šių metų galo.
Apžvalgininkai dalinasi geromis prognozėmis platinai: per ateinančius trejus metus platinos poreikis turėtų išaugti net 6.7 milijonų oz. (šalt. „Miningweekly.com“). Taip pat šaltinis „Platinuminvestment.com“ teigia, jog šis metalas yra ir bus labai vertinamas juvelyrikos industrijoje.
 


 
Vario kaina šiuo metu siekia 6087 $/t. Nors jo kaina nukrito, šiam metalui taip pat žadamos geros prognozės dėl augančio jo poreikio: Čilėje buvo išgauta 7 % daugiau vario per pastaruosius du mėnesius, „Kutcho Copper“ (vario kasykla Kanadoje) sparčiai plės savo kasyklas (šalt. „Mining.com“).