Metalų Biržos

Lapkričio 6, 2018

Lapkričio mėnuo prasidėjo labai pozityviai – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Kaip ir apžvalgininkai jau kurį laiką teigė, šių metų pabaiga parodys metalų verčių atsigavimą. Šiems teigiamiems pokyčiams daugiausia įtakos turi JAV dolerio stabilumas (šalt. „Bloomberg.com“, „Blackrockblog.com“).
Aukso vertė šiuo metu yra 1230.85 $/oz. Apžvalgininkai žada itin geras kitų metų prognozes geltonajam metalui: per kitus metus jo kaina gali pakilti net iki 1500 $/oz., tačiau stabiliai ji turėtų laikytis 1275 $/oz. riboje (šalt. „Scrapregister.com“). Svarbu paminėti, kad viena daugiausiai aukso superkančių šalių, Indija, kurį laiką lėčiau investuoja į šį metalą, tačiau savo susidomėjimo nepraranda (šalt. „Qz.com“). Apžvalgininkas Dr. Mehboob Makhdoomi („Greaterkashmir.com“) teigia, jog dėl aukso nereikėtų jaudintis, kadangi visais laikais šis metalas buvo vienaip ar kitaip paklausus.
 
Sidabras taip pat stipriai atsigauna ir artėja prie 15 $/oz. ribos. Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, metalas kitais metais vidutiniškai kainuos 16.5 $/oz. Apžvalgininkai iš „Rt.com“ teigia, jog kitais metais baltasis metalas savo augimo tempais gali aplenkti net auksą. Tam pritaria ir „Commoditytrademantra.com“ ekspertai – sidabras greitu metu labai padidins savo vertę. Šaltinis „Thestreet.com“ teigia, jog investuoti į sidabrą yra saugu ir protinga, tad investuotojams siūloma dar kartą pažvelgti į šį metalą.
 
Platinos ir paladžio kainos ir toliau kyla. Spalio mėnesio automobilių pardavimai išaugo, o tai lygu ir augančiam abiejų metalų poreikiui (šalt. „Vindy.com“). Šaltinis „Bloomberg.com“ teigia, jog visuotinis elektromobilių integravimas dar nebus toks greitas, kadangi šie automobiliai dar nėra visiems įperkami. Tai reiškia, jog abu taurieji metalai, ypač paladis, liks paklausūs automobilių gamybos rinkoje. Apžvalgininkas Steve Sjuggerud šaltiniui „Dailywealth.com“ teigė, jog paladis gali tapti net patrauklesne investicija nei auksas dėl savo pastovaus augimo. Šaltinis „Heraeus.com“ mano, jog platina ateityje bus labiau integruota į automobilių gamybą – to pasekoje metalo kaina dar labiau išaugs.
 


 
Vario kaina atsigauna ir šiuo metu jo tona kainuoja 6254 $. Šio metalo ateitis yra daug žadanti: jo poreikis ne tik auga, bet neseniai buvo ištirta, jog daugeliui šalių yra apsimokiau statyti savo kasyklas, nei pirkti varį iš kitų šalių (šalt. „Mining.com“). Kanados kasyklos jungiasi prie brazilų „Lara Planalto“ projekto – investuoja 5 mln. $, kad būtų pagreitinti kasybų darbai (šalt. „Mining.com“).