Metalų Biržos

Spalio 30, 2018

Spalio mėnuo užsibaigia įdomiais tauriųjų metalų kainų pokyčiais – matyti, kad kone visą savaitę jos augo arba bandė išsilaikyti panašioje pozicijoje, tačiau šiandien beveik visų metalų kainos smuktelėjo žemyn. Tačiau išsigąsti nevertėtų – apžvalgininkai tikina, kad šių metų pabaiga ir kitų pradžia bus palanki metalų verčių augimui, ateinantys ekonominiai nesklandumai neturėtų padaryti stiprios neigiamos įtakos (šalt. „Spglobal.com“).
Galima pastebėti, kad auksas pagaliau atsigauna. Šią savaitę jo kaina buvo šoktelėjusi virš 1234 $/oz. ribos, bet šiuo metu šiek tiek krito ir siekia 1229.73 $/oz. Apžvalgininkų prognozės šiam metalui labai palankios: teigiama, kad dabar yra pats metas kaupti auksą, o ne parduoti (šalt. „Investingnews.com). Kitų metų prekybos karai ar infliacija nebepadarys geltonajam metalui tokios žalos kaip šiais (šalt. „Spglobal.com“).
 
Šią savaitę sidabras investuotojams įrodė, jog jo kaina greitu metu atsigaus – buvo pasiekta net 14.75 $/oz. riba. Nors šiuo metu kaina šiek tiek nukrito, šaltinio „Business-standard.com“ teigimu, blogiausi laikai sidabrui baigėsi ir greitu metu bus galima pamatyti geresnių rezultatų. Kitais metais kaina gali pasiekti didesnę nei 15.18 $/oz. ribą (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladis šią savaitę buvo pasiekęs rekordinę savo kainos poziciją – beveik 1150 $/oz. Dabar, kaip ir daugumos metalų, jo kaina yra nežymiai nukritusi. Apžvalgininkų teigimu, paladžio kaina auga stebėtinu greičiu dėl jo poreikio benzininių automobilių katalizatorių gamybai, kai vis rečiau gaminami dyzeliniai automobiliai (šalt. „Fin24.com”). Kadangi šio metalo kaina didelė, automobilių gamintojai jau atsigręžia į platiną, kuris yra pigesnis metalas, ir galvoja gaminti katalizatorius būtent iš jo, tačiau kaip tai greitai įvyks – dar neaišku (šalt. „Kitco.com“, „Miningweekly.com“). Svarbu paminėti, kad spalio mėnesio duomenimis, automobilių pardavimai JAV šiek tiek krito (šalt. „Reuters.com“). Įdomu stebėti, kokia laukia šių dviejų metalų ateitis. Iš kreivių matyti, kad platina po truputį atsigauna.
 


 
Vario kaina išlieka nepastovi, bet viršijanti 6158 $/t ribą. Kadangi metalas yra labai paklausus rinkoje, jo vertė artimiausiu metu neturėtų labai kristi. Šaltinio „Mining.com“ teigimu, dauguma vario kasyklų pasaulyje aktyviai padidino šio metalo gavybą per šiuos metus, o tai neturėtų keistis ir ateinančiais metais.