Metalų Biržos

Spalio 24, 2018

Trečioji spalio savaitė rodo pozityvius ženklus investuotojams: aukso ir paladžio kainos auga, o sidabro, vario ir platinos – išlieka gan stabilios. Lyginant su pastaraisiais mėnesiais, šių metų pabaigoje tauriųjų metalų kainos nebeturėtų kristi. Kaip jau kurį laiką teigė daugelis apžvalgininkų, jos turėtų atsistatyti. Priežastys, kodėl metalų vertės atsigauna, išlieka tokios pat – JAV dolerio infliacija ir akcijų biržos kritimas (šalt. „Sharpspixley.com“).
Aukso kaina šiuo metu yra 1222.17 $/oz. Nors keliais doleriais ji nukrito nuo vakarykštės vertės, ateities prognozės šiam metalui yra tikrai palankios. Indija ir Kinija didina savo aukso rezervus – tai įrodo, jog geltonasis metalas nepraranda savo vertės (šalt. „Rt.com“). Amerikos banko apžvalgininkai teigia, kad nereikia bijoti investuoti į auksą – metalas pasiekė savo saugią kainos poziciją ir ateityje jo vertė dar augs (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“, „Scrapregister.com“).
 
Sidabro kaina šiuo metu laikosi panašioje pozicijoje kaip ir praeitą savaitę, o tai nėra blogai. Šaltinio „Fxempire.com“ teigimu, kol kas investuotojai dar atsainiai žiūri į investavimo į sidabrą idėją. Tačiau „Investingnews.com“ apžvalgininkai sako, jog sidabras turi labai platų panaudojimo spektrą, tad tik laiko klausimas, kada jo vertė pradės vėl augti. Jei ir toliau JAV doleris silpnės bei vyks geopolitiniai neramumai pasaulyje, greitu metu investuotojai pamatys, kad sidabro vertė paaugs (šalt. „Scrapregister.com“).
 
Visą savaitę paladis buvo sąstingio pozicijoje, bet šiandien jo kaina šoktelėjo net iki 1123.15 $/oz. Galima pastebėti, kad metalas sparčiai vejasi auksą. Šaltinio „Bloomberg.com“ teigimu, metalas pasiekė beveik rekordinę savo vertę. Panašu, kad išaugęs jo poreikis leis dar labiau stebinti investuotojus kainos šuoliais (šalt. „Marketwatch.com“).
Tuo tarpu platina jau daugiau nei mėnesį laikosi panašioje savo kainos pozicijoje. Šaltinis „Businesslive.co.za“ teigia, jog šis metalas kol kas patiria sąstingį dėl šiuo metu nesančio jo trūkumo rinkoje. Kadangi elektromobiliai dar nėra tokie populiarūs, platinos ir paladžio poreikis niekur nedingsta, bet juvelyrikos rinka šiek tiek prisibijo didelių investicijų į platiną, kai jo vertė gali kristi, įsigalėjus naujosioms technologijoms automobilių rinkoje. „Platinuminvestment.com“ teigia, jog šis metalas gali būti naudojamas daugelyje sričių, tad nuvertinti jo nereikėtų.
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito per pastarąją savaitę, tačiau ne tiek, kad verstų sunerimti. Metalo poreikis išlieka aukštas – pasauliniu mastu jo rezervai senka, tad kasyklos tikrai neliks be darbo (šalt. „Mining.com“). „Codelco“ (Čilė), pasaulyje pirmaujanti vario tiekėja, investuoja į Salvadoro kasyklą vieną milijardą JAV dolerių: 2021 m. kasykla mažiau terš aplinką ir bus išgaunama daugiau vario (šalt. „Reuters.com“).