Metalų Biržos

Spalio 2, 2018

Pastaroji savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra gan panaši į praeitą – vienų tauriųjų metalų kainos kyla aukštyn, kitų – laikosi stabiliai arba šiek tiek mažėja. Šaltinio „Scmp.com“ teigimu, tiems metalams, kurių kainos neauga, savo pozicijas trukdo atstatyti vis dar vykstantis prekybos karas tarp Kinijos ir JAV, politinis nestabilumas Europoje ir valiutos nuvertėjimas augančiose rinkose. 
Aukso vertė po truputį vėl krenta: šiuo metu ji tesiekia 1189.38 $/oz. Šaltinis „Dailywealth.com“ teigia, jog auksas dabar yra „nekenčiamiausias“ metalas investuotojamas per pastaruosius 17 metų, nes geltojo metalo vertė yra stagnacijos būsenoje ir neaišku, kada situacija atsigaus. Tačiau ne visiems auksas nepatinka: Lenkija per pastaruosius keturius mėnesius padidino savo rezervus devyniomis tonomis (šalt. „Thenews.pl“). Šaltinis „Scraoregister.com“ teigia, jog iki šių metų pabaigos metalas turėtų tikrai pasiekti 1300 $/oz. vertę.
 
Sidabro vertė pastarosiomis savaitėmis kyla labai mažai, bet, lyginant su aukso kainos kreivių pokyčiais, baltasis metalas 2.8 % pralenkė auksą (šalt. „Fxempire.com“). Tačiau nors ir sidabras, atrodo, bando padidinti savo vertę, ekonominiai ir finansiniai įvykiai pasaulyje tam nepadeda. Daugelis apžvalgininkų sutinka, jog į šį metalą dabar nėra verta investuoti, nes jis yra tiesiog per silpnas (šalt. „Actionforex.com“). Šaltinis „Brecoder.com“ teigia, jog per sekančius keturius mėnesius sidabro kaina gali nukristi net iki 11 $/oz.
 
Paladis ir toliau stebina investuotojus savo kainos augimu: šiuo metu ji siekia 1059.5 $/oz. Šaltinio „Marketwatch.com“ teigimu, šis metalas greit gali tapti geresne investicija nei auksas. Įdomu tai, kad investuotojai gan pasyviai perka šį metalą. Šaltinio „Bloomberg.com“ apžvalgininkai mano, jog investuotojai galvoja, jog paladžio kainos augimo burbulas greit sprogs – metalo poreikis ateityje gali greit sumažėti ir tai bus lygu nepelningoms investicijoms. Tuo tarpu platinos kaina laikosi panašioje pozicijoje. Šaltinio „Platinuminvestment.com“ teigimu, investuoti į šį metalą tikrai apsimoka, o jo poreikis artimiausiu metu augs.
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito, bet vis dar viršija 6100 $/oz. Nors pasaulyje vyrauja nepastovi ekonominė padėtis, variui tai neturi didelės įtakos, kadangi metalo poreikis – stipriai išaugęs. Peru tikisi gauti 58 mln. JAV dolerių investicijų į kasyklas, o Konge atrasta didelė vario kasykla (šalt. „Mining.com“). Pastovios investicijos ir naujų kasyklų atidarymas rodo, jog šis metalas rinkoje bus reikalingas dar ilgą laiką.