Metalų Biržos

Rugsėjo 25, 2018

Pirmasis rudens mėnuo baigiasi kiek įdomesniais pokyčiais tauriųjų metalų rinkoje: prieš tai beveik visų metalų kainų kreivės išlaikė panašias pozicijas, o dabar vienų kainos nukrito, kitų – ženkliai paaugo, o trečių – žymiai nesikeitė. Tam daugiausiai įtakos turi stabiliai mažėjanti JAV dolerio vertė ir slopstanti įtampa tarp JAV ir Kinijos ekonomikų (šalt. „Bloomberg.com“).
Aukso kaina pastarosiomis savaitėmis išlieka gan panaši, tačiau neviršija 1200 $/oz.  Prognozės yra dvejopos: kol Rusija naudojasi proga ir užsiperka milijoną uncijų aukso rezervui, apžvalgininkai svarsto, ar dabar yra verta smarkiai investuoti į geltonąjį metalą (šalt. „Scrapregister.com“). Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, artimiausiu metu auksas tikrai nepasieks seniau žadėtos 1400 $/oz. vertės. Tuo tarpu šaltinio „Smp.com“ apžvalgininkai mano, kad kitais metais auksas perkops 1300 $/oz. ribą – tai skamba realiau, nei 1400 $/oz.
 
Sidabro kaina vis dar išlieka tokia pat – tesiekia 14 $/oz. Investuotojams tai jokios naudos neneša, nes liepos mėnesį kaina buvo 18 % didesnė ir siekė 17 $/oz. (šalt. „Numismaticnews.net“). Sidabras yra nuolatos lyginamas su auksu – taip nustatoma, į ką yra geriau investuoti. Šaltinio „Numismaticnews.com“ teigimu, aukso vertė šiuo metu yra 85 kartais didesnė nei sidabro ir šis skaičius parodo, jog šiuo metu apsimokiau investuoti į auksą. Investuotojams sidabras tampa mažiau patrauklus ir dėl esančių pirkimo mokesčių – JAV siekiama juos nuimti tiek nuo aukso, tiek nuo sidabro (šalt. „Coinnews.net“).
 
Paladžio kaina nenustojamai auga – ji yra aukščiausia nuo šių metų vasario ir viršija 1060 $/oz. Tai geriausias rezultatas per pastaruosius septynis mėnesius. Panašu, kad stipriai išaugęs paladžio poreikis ir palankios ekonominės sąlygos dar labiau didins metalo vertę. Platina, nors ir išlaiko panašią kainą, rinkoje taip pat yra reikalinga. Indija ir JAV didina šio metalo atsargas juvelyrikos srityje (šalt. „Idexonline.com“). Svarbu paminėti, kad Kinijoje plėsis tiek platinos, tiek paladžio kasyklos (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina stipriai atsigauna ir šiuo metu siekia 6202 $/oz. Silpnėjantis JAV doleris, ramesnė ekonominė situacija tarp Kinijos ir JAV bei augantis metalo poreikis turi ženklios įtakos vario vertės augimui. JAV taip pat mato platų metalo pritaikymą įvairiose srityse ir po dešimties metų pertraukos Nevadoje atidaro naują kasyklą. Kai stipriosios pasaulio valstybės investuoja į tam tikrą taurųjį metalą, tai rodo tik teigiamus ženklus jo kainos augimui ateityje.