Metalų Biržos

Rugsėjo 13, 2018

Šios savaitės padėtis tauriųjų metalų rinkoje yra gan pastovi – visi metalai, išskyrus paladį (kuris ryškiai didina savo vertę), išlaiko pastovią kainų poziciją. Nors jų kreivės nekyla į viršų, tai yra gan gera padėtis investuotojams, kadangi dabar yra palankus metas „užsipirkti“ didesnius tauriųjų metalų kiekius ir laukti žadėto kainų kilimo šių metų pabaigoje (šalt. „Etfdailynews.com“).
Aukso kaina pastarąsias savaites nekinta ir laiko 1200 $/oz. vertę. Apžvalgininko Lawrie Williams („Sharpspixley.com) teigimu, aukso poreikis rinkoje stipriai auga. Įdomu tai, kad Rusija pradėjo aktyviai pirkti geltonąjį metalą iš Kinijos ir net svarsto nuimti PVM (šalt. „Pravdareport.com“, „Fxstreet.com“). Taigi, galima pastebėti, kad didžiosios pasaulio valstybės yra linkusios investuoti į auksą, o tai reiškia, kad jo vertė ilgainiui išaugs.
 
Sidabro kreivės taip pat nekyla į viršų, laikosi ties 14 $/oz. riba, tačiau tai nėra blogas ženklas. Šaltinio „Silverinstitute.org“ teigimu, iki 2030 metų sidabro poreikis itin išaugs – 1,5 milijardo uncijų bus sunaudota vien elektromobilių baterijų gamybai. Tačiau žvelgiant į realią trumpalaikę perspektyvą, sidabro padėtis kol kas neaiški. Šaltinio „Fxempire.com“ teigimu, JAV dolerio stiprumas neleidžia tauriesiems metalams didinti savo kainų, tad belieka laukti, kol dolerio vertė sumažės. Tačiau šaltinis „Marketwatch.com“ mano, jog investuoti į sidabrą – verta, kadangi jo kaina tikrai išaugs.
 
Paladžio kainos augimas pozityviai stebina investuotojus. Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, tai yra didžiausias šio metalo vertės augimas per pastaruosius šešerius metus, padidėjęs 5%. Paladis, kaip metalas, yra naudingas daugelyje industrijų, ypač automobilių, tad nenuostabu, kad jo poreikis pastaruoju metu stipriai auga (šalt. „Platinuminvestment.com“). Šią savaitę apžvalgininkai mažai ką užsimena apie platiną, kadangi šis metalas nerodo nei stipraus augimo, nei kritimo. Svarbu pridurti, kad tam įtakos turi ir automobilių pardavimai JAV. „Honda“ „Nissan Motor“, „Ford Motor Co“, „Fiat-Chrysler“ paskelbė, jog jų automobilių pardavimai šiais metais sumažėjo, tačiau „Jeep“, „Dodge“ pardavimai išaugo (šalt. „Autoweek.com“). Galima pastebėti, jog nepriklausomai nuo automobilių pardavėjų, įprasti automobiliai vis tiek yra reikalingi rinkoje ir elektromobiliai kol kas nėra tokie populiarūs.

 
 
Vario kaina vėl šiek tiek sumažėjo, šiuo metu ji siekia 5881 $/t. Tam didžiausios įtakos turi stiprus JAV doleris. Visgi, metalo poreikis auga. Australijoje, palyginus su pastaraisiais penkeriais metais, pradėjo smarkiai plėstis kasyklos, Vakarų Kinijoje taip pat atidaroma nauja kasykla (šalt. „Mining.com“). Kaip ir daugumai tauriųjų metalų, belieka laukti JAV dolerio susilpnėjimo – išaugęs metalų poreikis turėtų greitai atstatyti kainas į aukštesnes pozicijas.