Metalų Biržos

Rugsėjo 4, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų kainų kreivės laikosi gan pastoviai: vienų metalų kainos šiek tiek sumažėjo, kitų kaip tik – gan ženkliai padidėjo. Priežastys nesikeičia – JAV dolerio infliacija, prekybos karas tarp Kinijos ir JAV trukdo tauriųjų metalų rinkai greičiau atsigauti. Tačiau daugelis apžvalgininkų mano, kad šių metų pabaigoje metalų kainos tikrai išaugs.
Aukso vertė sumažėjo beveik 10 $/oz. Šaltinio „Iexpats.com“ teigimu, geltonasis metalas šiek tiek prarado investuotojų susižavėjimą, kai ilgą laiką jo vertė nekyla daugiau nei 1200 $/oz. Tačiau yra ir nemažai gerų prošvaisčių: aukso poreikis šiame ketvirtyje išaugo 4 % (šalt. „Gold-eagle.com“). Šaltinio „Commoditytrademantra.com“ teigimu, geriau jau dabar investuoti į auksą, nes vėliau gali būti ne taip pelninga. Iki 2018 metų galo apžvalgininkai tikisi, jog aukso kaina šoktels net iki 1350 $/oz. (šalt. „Scrapregister.com“).
 
Nors sidabro vertė irgi šiek tiek nukrito, apžvalgininkai mano, kad baltasis metalas greitu laiku sėkmingai atsigaus. Apžvalgininkas Rick Ackerman iš „Silverseek.com“ teigia, jog esantis vertės nukritimas yra puiki pradžia kainos šuoliui iki 16 $/oz., kaip buvo 2017 m. gruodį. Šaltinis „Goldsilverworlds.com“ pateikia penkias priežastis, kodėl verta investuoti į sidabrą: jis nepraranda savo vertės, praktiškas mažoms investicijoms, lenkia auksą savo stabilumu, poreikis pasaulinėje rinkoje yra nuolatos augantis, tai yra investicija, kuri yra pastovi.
 
Platinos kaina šiek tiek nukrito, bet paladžio – žymiai šoktelėjo. Šaltinio „Reuters.com“ teigimu, paladis dar neturėjo tokios vertės net 11 mėnesių. Šio metalo kaina sparčiai auga dėl didėjančio jo poreikio vandeniliu varomų automobilių gamyboje (šalt. „Engineeringnews.co.za“). Tačiau paladis irgi neatsilieka – nors jo kaina yra mažesnė, JAV investuotojai dabar mato puikią progą padidinti savo investicijų kiekius (šalt. „Heraeus.com“). Svarbu nepamiršti, kad šis metalas nepraranda paklausos ir juvelyrikos rinkoje.
 


 
Vario kaina jau po truputį atsigauna – šiuo metu ji siekia 6018 $/oz. Kadangi šio metalo poreikis rinkoje taip pat sparčiai auga, Čilė tikisi, jog per pastaruosius dešimt metų gaus beveik 66 milijardus dolerių investicijų į vario kasyklas (šalt. „Mining.com“). Didžiausia vario kasykla Čilėje „Codelco“ per šiuos metus iškasė net 875 000 tonų metalo, tad galima pastebėti, kad augantis poreikis tikrai pakels vario kainą artimiausiu metu.