Metalų Biržos

Rugpjūčio 28, 2018

Po truputį artėjant metų pabaigai galima pastebėti stabilų tauriųjų metalų kainų augimą. Nors tai nevyksta itin greitai, reikia džiaugtis, jog pagaliau metalai atgauna savo vertę. Šią savaitę metalų kainos augimui didžiausią įtaką turėjo JAV dolerio vertės sumažėjimas (šalt. „Sharpspixley.com“). Jei jo vertė toliau mažės, o ekonominė įtampa tarp Kinijos ir JAV dings, tauriųjų metalų kainos atsigaus dar greičiau.
Aukso kaina šiuo metu siekia 1210.75 $/oz. Pagrindinė priežastis, kodėl atsigauna geltonasis metalas – JAV dolerio vertės sumažėjimas. Kitaip nei kiti taurieji metalai, auksas turi stiprų ryšį su JAV doleriu, dėl to net ir menkiausi jo pokyčiai turi tiesioginės įtakos metalui (šalt. „Investing.com“). Šiuo metu vyrauja dvejopos nuomonės: didžiausi investuotojai praranda susidomėjimą auksu, tačiau investavimo specialistas Jim Rogers teigia, kad auksą reikia pirkti jau dabar (šalt. „Uk.businessinsider.com“, „Moneyweek.com“). Šia mintimi vadovaujasi ir Kinijos rinka, kuri sparčiai didina geltonojo metalo atsargas (šalt. „Rt.com“). Visgi, turbūt reikėtų stebėti, kaip keisis aukso kaina per ateinantį mėnesį.
 
Sidabro vertės kreivė irgi rodo šiokį tokį atsigavimą – šiuo metu metalas kainuoja 14.89 $/oz. Ilgalaikės perspektyvos baltajam metalui yra pozityvios: jis reikalingas gamyboje, o tai natūraliai skatina investicijas (šalt. „Silverseek.com“). Apžvalgininkų iš „Investingnews.com“ teigimu, šiais metais sidabras gali aplenkti net auksą – t. y. sidabras procentaliai greičiau ir pelningiau atsigaus nei geltonasis metalas.
 


Platina ir paladis rodo pastoviausius augimo ženklus. Šaltinio „Steelguru.com“ teigimu, dėl augančio paladžio poreikio šio metalo kasyklos plečiasi, o platinai matyti taip pat teigiamos perspektyvos – jis yra reikalingas ne tik automobilių, bet ir juvelyrikos industrijoje. Svarbu paminėti, kad išaugęs kasyklų ir šios srities darbuotojų poreikis atnešė šiokią tokią krizę – darbo sąlygos yra sunkios ir išgavimo metodams būtinos įdiegti naujos technologijos, kad metalų gavybos darbai vyktų be kliūčių (šalt. „Businesslive.co.za“).

 


 
 
Vario kaina atsigavo – šiuo metu ji siekia 6000 $/oz. Šią savaitę nukritusi JAV dolerio vertė visgi turėjo teigiamos įtakos metalo vertės augimui. Šaltinio „Mining.com“ teigimu, vis labiau auga vario paklausa automobilių industrijoje. Svarbu pridurti, jog Kinijoje ir Čilėje plečiasi vario kasyklos (šalt. „Mining.com“).