Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Rugpjūčio 16, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės nukrito į rekordiškai mažas pozicijas – viskas dėl akcijų rinkos nuopuolių ir JAV dolerio laikymosi tvirtoje pozicijoje. Reikia nepamiršti ir vis dar besitęsiančio Kinijos ir JAV prekybos karo, kuris taip pat turi didelę įtaką tauriųjų metalų kainoms. Ateitis dar miglota – vieniems metalams pavyks lengviau ir greičiau išbristi iš esamos krizės, o kitiems bus sunkiau (šalt. „Moneymetals.com“).
Aukso kaina dar nebuvo tokia žema nuo šių metų kovo mėn. (šalt. „Businesslive.co.za“). Šiai dienai ji tesiekia 1175.58 $/oz. Tačiau Turkijos ir Kinijos rinkose vyksta įdomūs dalykai – abi šalys didina geltonojo metalo atsargas (šalt. „Bloomberg.com“, „Sharpspixley.com“). Galima teigti, jog tokia aukso vertė skatina investuotojus didinti pirkimo mastus, nes ateityje tai gerokai atsipirks. Apžvalgininkė Georgette Boele iš „Insights.abnamro.nl“ teigia, jog auksas ir kiti taurieji metalai iki šių metų galo tikrai atsigaus.
 
Sidabras neatsilieka nuo kitų tauriųjų metalų – jo kaina nukrito iki 14.46 $/oz. Nors baltasis metalas jau ilgą laiką nedžiugina investuotojų, nusivilti nereikėtų – metalo poreikis rinkoje išlieka nemažas, o po kelerių metų jis gali pasikelti savo vertę daugiau nei 17 $/oz. Šių metų prognozė – sidabras, kartu su auksu, pasididins savo vertę daugiau nei kiti taurieji metalai (šalt. „Moneymetal.com“).
 
Platinos ir paladžio kainos taip pat ženkliai nukrito, tačiau tam vienareikšmiškai daugiausia įtakos turi JAV dolerio stiprumas ir pasaulinis prekybos karas (šalt. „Kitco.com“). Tačiau yra teigiamų ženklų, kurie pranašauja gerą ateitį abiem tauriesiems metalams – rekordiškai auga naujų automobilių pardavimai Pietryčių Azijoje, pasauliniame lygmenyje automobilių poreikis taip pat didėja (šalt. „Pm-review.com“, „Asia.nikkei.com“). Mokslininkai irgi nestovi vietoje – testuojamas naujas platininis vario lydinys katalizatoriams (šalt. „Rdmag.com“). Taigi, abu taurieji metalai artimiausiais metais išliks paklausūs rinkoje ir investicijos į juos yra tikrai naudingos.
 


 
Vario kainos kritimui įtaką šiuo metu daro ne tik Kinijos ir JAV prekybos karas, bet ir akcijų rinkos krizė (šalt. „Mining.com“). Tačiau šio metalo poreikis gamybos srityje nemažėja – atvirkščiai – Čilėje plečiamos jo kasyklos (šalt. „Bloombergnews.com“). Belieka tik išlaukti ekonomikos stabilumo ir vario kaina tikrai pakils.