Metalų Biržos

Rugpjūčio 9, 2018

Atėjo paskutinis vasaros mėnuo, bet teigiamų pokyčių tauriųjų metalų kreivės nerodo. Priežastys taip pat nesikeičia: pati pagrindinė – vis dar tvyranti įtampa tarp Kinijos ir JAV ekonomikų bei JAV dolerio pozicijos išsilaikymas. Kai doleris jau ilgą laiką yra stiprus, kai kurie taurieji metalai praranda savo vertę (šalt. „Reuters.com“). Nenumaldomai artėja metų galas, kurio metu apžvalgininkai žada geras prognozes, bet kaip bus iš tiesų, belieka tik stebėti.
Aukso vertė vėl sumažėjo – šiuo metu ji siekia 1211.59 $/oz. Investuotojus taurusis metalas pradeda nuvilti – jau ilgą laiką jo kaina nesikeičia teigiama linkme, jis praranda savo vertės autoritetą (šalt. „Reuters.com“). Apžvalgininkė Ana Golubova iš „Kitco.com“ teigia, kad rugpjūčio mėnesį geltonasis metalas turėtų atsigauti. Europos Parlamentas taip pat ėmėsi veiksmų – „palengvins“ aukso prekybos įstatymus (šalt. „Reuters.com“). Šaltinio „Bloomberg.com“ teigimu, aukso kaina iki metų galo turėtų siekti 1300 $/oz.
 
Sidabro kaina vėl nukrito iki 15.39 $/oz. Vertės mažėjimui įtaką daro ne tik JAV prezidento Donaldo Trumpo prekybos karas, bet ir baltojo metalo poreikio sumažėjimas – pardavimai sumažėjo 97 % (šalt. „Dnaindia.com”, „Fool.ca”).  Šaltinio „Etfdailynews.com“ teigimu, sidabras yra parduodamas per pigiai ir neaišku, ar iki šių metų galo ši situacija atsigaus. Galbūt pasibaigęs JAV prekybos karas su Kinija atneš teigiamų pokyčių baltojo metalo vertei.
 
Nors paladžio ir platinos kainos nepaaugo, jos išlaiko gan pastovią poziciją. Abiejų metalų poreikis išlieka toks pat automobilių rinkoje, o platinos – dar ir juvelyrikoje. Šaltinio „Investing.com“ teigimu, dabar yra puikus metas investuoti į platiną, kadangi metalo kaina yra tikrai prieinama ir atsipirks ateityje. Vokietijoje išaugo automobilių pardavimai per liepos mėnesį (šalt. „Siasat.com“). Mokslininkai taip pat tobulina nano katalizatorius, tad šie įrenginiai niekur iš rinkos nedings – ateityje bus naudojamas biokuras ir galbūt tai bus puiki atmaina elektromobiliams (šalt. „Cordis.europa.eu). Taigi, šiems metalams kol kas prognozės yra palankios.
 


 
Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos turi milžinišką įtaką vario kainos kritimui. Tai – sumažėję jo pardavimai ir kasyklų darbuotojų streikai (šalt. „Mining.com“). Šis metalas rinkoje visada yra paklausus, bet dabartinė ekonominė situacija jo vertė sumažino net 18 %. Kainos pasikeitimą teigiama linkme lemtų tik prekybos karo pabaiga.