Metalų Biržos

Liepos 25, 2018

Šią savaitę pažvelgus į tauriųjų metalų kreives galima pamatyti jau kurį laiką nesikeičiančią situaciją – kainos vėl šiek tiek sumažėjo. Nenuostabu, jog toks reiškinys vis dar tęsiasi – prekybos karas tarp JAV ir Kinijos toliau vyksta, tačiau JAV doleris šiek tiek susilpnėjo. Jei doleris ir toliau silpnės, galima tikėtis, jog tauriųjų metalų vertės atsigaus (šalt. „Kitco.com“).
Šiuo metu aukso kaina siekia 1224.96 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ pateikia tris priežastis, kodėl aukso vertė šiais metais nekyla: stiprėjantis JAV doleris, didesnė rizika investuotojams, mažesnis aukso poreikis 2018 metų pirmame ketvirtyje. Visgi, apžvalgininkės Anos Golubovos (šalt. „Kitco.com“) teigimu, dabar yra pats metas investuoti į auksą. Greičiausiai geltonojo metalo kaina šiais metais nekils virš 1400 $/oz., bet galima tikėtis, jog 1350 $/oz ribą tikrai pasieks (šalt. „Sharpspixley.com“).
 
Nors sidabro kaina sumažėjo per šią savaitę tik 20 centų, kai kuriems investuotojams tai reiškia daug, ypač kai metalas nėra labai brangus. Visgi nusiminti nevertėtų – apžvalgininkai ir toliau laikosi tvirtos nuomonės, jog sidabras tikrai atsigaus vien dėl to, jog jo paklausa šiais metais itin sparčiai išaugo. Pavyzdžiui, Indija per 2018 metus nupirko vieną trečdalį sidabro, tiekiamo visame pasaulyje – ir tai nėra vien investicijos pagrindu, o būtent dėl gamybinio poreikio (šalt. „Commoditytrademantra.com“). Šaltinio „Resourceinvestor.com“ teigimu, nors nemažai metų baltasis metalas turėjo įrodinėti savo vertę, šiuo metu jis, kaip ir minėta, yra ne tik paklausus, bet ir turi šviesią ateitį, tad belieka laukti metų pabaigos, kai kainos vėl turėtų pradėti augti.
 
Paladžio ir platinos kreivės taip pat šią savaitę parodė kritimo tendenciją, tačiau abiems tauriesiems metalams, ypač platinai, matoma teigiama ilgalaikė perspektyva. „Amplats“ praeitą savaitę padarė milžinišką investiciją į platinos kasyklas. Įmonės vadovas Chris Griffith teigia, jog mato augantį tauriojo metalo poreikį ir tiki, jog įmonė per ateinančius penkerius metus dar labiau sustiprės (šalt. „Miningmx.com“). Kinijoje ir Indijoje vėl išaugo platinos poreikis juvelyrikai (šalt. „Jewellermagazine.com“). Ir nors tarp Kinijos ir JAV vyksta prekybos karas, šio metalo poreikis dėl to tikrai nemažėja (šalt. „Afr.com“). Automobilių gamyba Europoje auga, tačiau paladžio kaina po truputį pradėjo kristi. Šaltinio „Forex.com“ teigimu, nereikėtų nustebti, jog ateinančiomis savaitėmis paladžio vertė tesieks 900 $/oz.
 


 
Neverta nustebti, kad vario kaina vėl šiek tiek nukrito – šiuo metu ji siekia 6072 $/oz. Besitęsiantis prekybos karas tarp ekonomikos gigančių Kinijos ir JAV sumažino šio metalo perkamumą, nors jo poreikis rinkoje išliko toks pat (šalt. „Mining.com“). Šis ekonominis nepastovumas neleidžia vario vertei atsigauti.