Metalų Biržos

Liepos 10, 2018

Pagaliau situacija tauriųjų metalų rinkoje keičiasi gerąja linkme – palyginus su kelių savaičių duomenimis, kainos po truputį kyla. Įdomu tai, kad kreivės per pastarąją savaitę išliko gan pastovios, be žymių šuolių žemyn ar aukštyn. Apžvalgininkės Georgette Boele („Insights.Abnamro.nl“) teigimu, tauriųjų metalų kainos visgi kurį laiką dar nepasieks aukštumų dėl kelių priežasčių: 1) JAV dolerio nesilpnėjimo; 2) nesibaigiančios ekonominių sankcijų įtampos tarp JAV ir Kinijos.
Geltonojo metalo kaina pakilo iki 1258,32 $/oz. Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, kurį laiką aukso vertė dar nepasieks aukštumų, bet ilgalaikėje perspektyvoje taurusis metalas nepraranda savo vertės. Apžvalgininkas Neils Christensen („Kitco.com“) tikina, jog auksas atsigaus šį rugsėjį, kai JAV doleris susilpnės. Dar viena gera naujiena – šiuo metu aukso poreikis Kinijoje išaugo 1000 tonų (šalt. „Sharpspixley.com“). Taigi, šis metalas dar tikrai sužibės netolimoje ateityje.
 
Sidabras po truputį atsigauna – šiuo metu jau pasiekta 16,12 $/oz. kaina. Pastaruoju metu kaina dar nepadidės iki 17 $/oz., bet ilgalaikėje perspektyvoje apžvalgininkai žada neįtikėtinai geras prognozes: iki 2030 m. 1,5 milijardų sidabro uncijų bus sunaudota aplinkai nežalingų išradimų gamybai – ateityje kiekis dar didės (šalt. „Pv-magazine-usa.com“, „Silverinstitute.com“). Šaltinio „Investing.com“ teigimu, sidabro vertė bus procentaliai didesnė už aukso. Galima pastebėti, kad investuoti į baltąjį metalą tikrai apsimoka.
 
Paladžio ir platinos kainos taip pat pakilo per pastarąją savaitę. Apžvalgininkai daugiausia dėmesio kreipia į platinos vertės pokyčius – nors ji tikrai nukritusi, tai vis tiek bus puiki ateities investicija, kadangi šio metalo poreikis išliks visada (šalt. „Moneyweek.com“, „Marketwatch.com“). Investavimu į platina susidomi vis daugiau žmonių, kadangi jis atpigo („Marketwatch.com“). Dar viena puiki naujiena – šaltinio „Engineeringnews.com“ teigimu, platinos poreikis juvelyrikos rinkoje vėl išaugo. Paladis taip pat vis stiprėja dėl išaugusio poreikio automobilių gamybos rinkoje: „Ford Motor Company“ ir „General Motors“ pardavimai per birželį išaugo 5.2 %. Taip pat naujasis išradimas – katalizinis konverteris – sulaukia didelio susidomėjimo ir lėtina elektromobilių atėjimą į rinką („Faircolumnist.com“).

 
 
Vario vertė vėl krenta – šiuo metu ji yra 6325.5 $/oz. Šaltinio „Mining.com“ teigimu, varis šiuo metu yra krizėje, nes per pastarąsias savaites jo kaina vis mažėjo. JAV dolerio stiprumas ir prekybos karas tarp Kinijos ir JAV stipriausiai smogė būtent šio metalo kainos pokyčiams. Belieka laukti prekybos karo pabaigos arba stipraus poreikio išaugimo, kad vario vertė atsigautų.