Metalų Biržos

Birželio 20, 2018

Šią savaitę visų tauriųjų metalų rinkoje galima pastebėti vieną tendenciją – iki penktadienio vakaro kainos kilo, o šeštadienį ryte visų vertės ženkliai pamažėjo. Pagrindinė šio reiškinio priežastis – prekybos karas tarp JAV ir Kinijos. JAV prezidento Donaldo Trumpo papildomų tarifų grasinimai Kinijai lėmė, jog JAV doleris antradienį susilpnėjo prieš Kinijos juanį ir Šveicarijos franką (šalt. „Reuters.com“, „TheGoldForecast.com“). Kol dvi stipriausios pasaulio ekonomikos tarpusavyje pešasi, investuotojams telieka ramiai stebėti, kokie rezultatai iš to išaugs.
Ketvirtadienį ir penktadienį aukso kaina buvo pakilusi virš ilgai lauktos 1300 $/oz. ribos. Žinoma, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos šeštadienį vėl nusmukdė geltonojo metalo kainą iki 1279 $/oz. Tačiau šaltinio „Forbes“ teigimu, yra penkios priežastys, kodėl šis kainų krytis neturėtų gąsdinti investuotojų: 1) 2 % vertės sumažėjimas nėra labai žymus, 2) kai JAV doleris susilpnės (o tai tikrai įvyks), aukso kaina pakils, 3) auksas visada išlaiko savo vertę, 4) kai aukso kaina sumažėja, kitos investavimo galimybės būna sėkmingesnės, 5) aukso vertės nepastovumas rodo investuotojų susidomėjimą. Svarbu paminėti, kad Rusija ir toliau didina aukso gavybą ir plečia šio metalo rezervus – tai dar vienas įrodymas, kad susidomėjimas auksu nemažėja (šalt. „News.goldseek.com“).
 
Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį sidabras taip pat buvo pasiekęs savo tikslą – viršijo 17 $/oz. ribą. Tačiau infliacijos padariniai baltojo metalo vertei smogtelėjo negailestingai – šiuo metu ji tėra 16,43 $/oz. (šalt. „Investing.com“). Birželio pradžioje daugelis apžvalgininkų žadėjo sidabrui sėkmingus metus, tad šis krytis neturėtų padaryti ženklios įtakos investicijoms.
 
Platinai ir paladžiui prekybos karas taip pat turėjo įtakos, bet abu taurieji metalai greitu metu turėtų atsigauti. Paladis ir toliau kurį laiką išlaikys savo vertę dėl esamo poreikio benzininių automobilių gamyboje (šalt. „Reuters“). O platina irgi sužibės – pasirašytas 4,2 $ milijardų vertės kasybų kontraktas (šalt. „Investing.com“, „Zbc.co.zw“). Galima teigti, jog 2018 metais šiems metalams prognozės kol kas yra tikrai palankios.
 


 

Vario vertė išliko pakankamai pastovi po šeštadienio įvykių tauriųjų metalų rinkoje. Šiuo metu jo kaina siekia 7135 $/oz. Pietų Afrikoje planuojama pradėti dar daugiau vario kasybos darbų, kadangi iki 2025 m. šio metalo poreikis itin išaugs dėl didėjančio elektromobilių poreikio (šalt. „Mining.com“).