Metalų Biržos

Birželio 6, 2018

 

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje vyrauja lengva kainų kritimo pozicija. Palyginus su 14 dienų duomenimis, tik paladis išlaiko augančias kreives – visi kitų tauriųjų metalų vertės palaipsniui mažėja. Tačiau šaltinio „Lawrieongold.com“ teigimu, nusiminti nevertėtų, kadangi artimiausioje ateityje infliacija Jungtinėse Amerikos Valstijose augs, o tai lygu ir tauriųjų metalų kainų atsigavimui.
Šiuo metu aukso kaina siekia 1292,47 $/oz. Tačiau ši situacija turėtų greitu metu pasitaisyti teigiama linkme – JAV pradėjo prekybos karą (šalt. „Sharpspixley.com“), Rusija padvigubino aukso gavybą ir dabar yra viena lyderiaujančių šalių šio metalo išgavime (šalt. „Rt.com“). Šaltinis „Bloomberg.com“ praneša dar geresnes naujienas – tikimasi, kad silpnėjantis JAV doleris padės aukso kainai 2019 metais pakilti net iki 1400 $/oz. Tokių apžvalgininkų prognozių būta šiais metais ne viena, tad belieka tikėtis, kad jos išsipildys.
 
Nors sidabro kaina sparčiai neauga, ji išlaiko gan pastovią poziciją. Kol kas neaišku, ar ilgalaikėje perspektyvoje metalo kaina didės – šaltinio „Actionforex.com“ teigimu, nevertėtų nustebti, kad sidabro vertės augimo iki 17 $/oz. artimiausiu metu galima nesitikėti. Tačiau apžvalgininkai teigia, kad dabar yra pats geriausias metas investuoti į baltąjį metalą (šalt. „Commoditytrademantra.com“). Į sidabrą labiausiai apsimoka investuoti tuo atveju, jei investicijos suma yra sąlyginai maža (iki 2000 JAV dolerių) (šalt. „Gurufocus.com“).
 


Apžvalgininkų teigimu, platinos kaina greičiausiai birželį nedidės dėl šiais metais kritusio dyzelinių automobilių pardavimo skaičiaus (šalt. „Mg.co.za“, „Scrapregister.com“). Tačiau paladžio situacija visai kitokia – metalo kaina palaipsniui auga, nes benzinu varomų automobilių pardavimai didėja (šalt. „Zacks.com“, „Etfdailynews.com“). Ilgalaikėje perspektyvoje šių metalų kainų prognozės yra dar labai miglotos, nes per pastaruosius dvejus metus tikimasi keliuose pamatyti tris kartus daugiau elektromobilių – išaugs kobalto ir ličio poreikis (šalt. „Bloomberg.com“).
 


 
Šiuo metu vario kaina yra 6813 $/oz. Palyginus su praeita savaite, ji šiek tiek krito žemyn, bet išsigąsti nevertėtų – Kinijos „Chinalco“ investuoja 1,3 mlrd. JAV dolerių į vario kasyklą Peru, o tai įrodo, jog šio metalo poreikis ateityje tikrai augs (šalt. „Mining.com“). Taip pat palyginus su kitais tauriaisiais metalais, varis išlaiko gan pastovią savo poziciją.