Metalų Biržos

Gegužės 30, 2018

Palyginus su praeita savaite, tauriųjų metalų rinka išlaiko gan pastovias savo kainų pozicijas. Ir toliau kylantis JAV dolerio kursas lieka iššūkiu metalų verčių augimui (šalt. „Zerohedge.com“). Tikėtina, kad situacija kurį laiką išliks panaši, nebent kistų JAV dolerio kursas, tad verta sekti jo pokyčius.
Aukso vertė jau antrą savaitę nesiekia 1300 $/oz. Šiuo metu ji yra 1297,73 $/oz. Tam daro įtaką Indijoje sumažėjęs aukso importas (šalt. „Scrapregister.com“) bei pastovus JAV dolerio kurso augimas. Nors dabar aukso kainos situacija nėra žadanti pozityvių naujienų, ekspertų teigimu, geltonasis metalas turėtų ženkliai atsigauti 2018 metais.
 
Lyginant su praeita savaite, sidabro vertė šiek tiek nukrito. Šiuo metu ji siekia 16,47 $/oz. Tačiau nusivilti nevertėtų – baltasis metalas ir toliau randa vis daugiau pirkėjų (šalt. „Fxempire.com“). Ekspertų teigimu, sidabro situacija šiais metais atrodo geriau nei aukso (šalt. „Scrapregister.com“). Sidabras jau kurį laiką tui gan pozityvių perspektyvų, tad investuotojams tikrai verta į jį atkreipti dėmesį.
 
Platina ir paladis išlaiko gan pastovias savo kainas per pastarąsias dvi savaites. Europoje išaugę automobilių pardavimai, sulėtėjęs dyzelinu varomų automobilių draudimas Vokietijoje daro įtaką šių metalų paklausai (šalt. „Autocar.co.uk“, „Europe.autonews.com“). Taigi, ateinančių mėnesių perspektyvos šiems metalams yra gan teigiamos.
 
 

Vario kaina, kaip ir buvo galima tikėtis, po truputį atsigauna. Šiuo metu ji siekia 6884 $/oz. Ilgalaikės perspektyvos šiam metalui yra labai daug pranašaujančios: planuojami nauji vario resursų paieškos projektai, o tai rodo augantį šio metalo poreikį (šalt. „Mining.com).