Metalų Biržos

Gegužės 25, 2018

Einamoji savaitė tauriųjų metalų rinkoje išties labai nepastovi. Daugelio metalų kainos dar tik dabar atsigauna nuo patirtų vertės kryčių. Pagrindinė kainų mažėjimo priežastis – JAV dolerio kurso pastovus augimas, kuris daro spaudimą tauriųjų metalų rinkai (šalt. „Kitco.com“). Dabartinėje situacijoje patartina ir toliau stebėti tauriųjų metalų kainų bei JAV dolerio kurso pokyčius.
Geltonasis metalas nustebino investuotojus – šią savaitę jo vertė tesiekia 1293,08 $/oz. Per einamąją savaitę kaina buvo dar labiau nukritusi, šiai dienai ji jau yra šiek tiek atsigavusi. Rusija pasinaudojo šia situacija ir toliau didina savo aukso atsargas – per balandį įsigijo net 18,66 tonų (šalt. „Sharpspixley.com“). Nereikėtų nustebti, kad šiomis savaitėmis aukso kaina ir toliau nesieks 1300 $/oz., nes doleris toliau auga (šalt. „Kitco.com“). Šaltinio „Mises.org“ teigimu, investuotojai turėtų žiūrėti į auksą ne kaip į investiciją, o kaip į valiutą, nes jo vertė dažniausiai išlieka sąlyginai pastovi.

Sidabras šią savaitę išlaikė pastoviausias savo kainos pozicijas. Šiuo metu jo vertė siekia 16,53 $/oz. Prieš kelias savaites šis metalas buvo pasiekęs savo rekordinę 17 $/oz. vertę ir dabar kaina šiek tiek krito, bet ilgalaikėje perspektyvoje matomas saugus metalo kainos pastovumas. Sidabro investuotojų vis daugėja ir susidomėjimas juo artimiausiu metu tikrai nemažės, o tai potencialiai ateityje gali padidinti šio metalo vertę (šalt. „Fxempire.com“).
 
Ši savaitė yra gan džiugi platinos ir paladžio investuotojams – Europoje išaugo automobilių pardavimai (šalt. „Steelguru.com“), o prekiavimas elektromobiliais šiek tiek sustojo (šalt. „Independent.co.uk“). Šie du faktoriai lemia paladžio ir platinos poreikio išaugimą. Šaltinio „Etmarkets.com“ teigimu, per 2018 metus platinos vertė gali kilti net 30 % dėl šio metalo populiarumo didėjimo. Deja, paladis greičiausiai taip sparčiai neaugs kaip platina (šalt. „Scrapregister.com“). Taigi, investuotojams patartina vėl atkreipti dėmesį į šiuos tauriuosius metalus, nes panašu, jog jie dar išlaikys geras pozicijas tauriųjų metalų rinkoje.

 
 
Vario kaina krito beveik 100 $/oz., palyginus su praeita savaite. Trumpalaikis paklausos sumažėjimas rinkoje, JAV dolerio vertės pokyčiai, vario trūkumas tam tikrose liejyklose – sąlygos, kurios padarė įtaką kainos sumažėjimui (šalt. „Mining.com“). Tačiau, kaip ir kiekvieną savaitę, varis sugeba teigiamai nustebinti investuotojus, tad galima teigti, jog jo vertė greitai atsigaus.