Metalų Biržos

Gegužės 16, 2018

 

Tauriųjų metalų kreivės pastarąją savaitę išlaiko labai panašias pozicijas. Nors atrodo, kad per savaitę vertė sumažėjo, labai išsigąsti nereikėtų – palyginus su ilgalaikiais duomenimis, metalų kainos išliko pastovios. JAV dolerio pozicija ir toliau stiprėja, tad dabar, anot apžvalgininkų, yra tinkamas metas investuoti į tauriuosius metalus (šalt. „CNBC.com“).
Aukso kaina išliko praktiškai tokia pat kaip ir praėjusią savaitę – dabar ji siekia 1314,03 $/oz. Geltonasis metalas sulaukia vis daugiau dėmesio – Indija ir Turkija perka vis daugiau aukso dėl dolerio kurso stabilumo (šalt. „The Times of India“, „Goldseek.com“). Apžvalgininkai pataria, jog šis metas yra ypač palankus investuoti į auksą (šalt. „Reuters“).
 
Sidabro kaina ir toliau po truputį pastoviai kyla. Šiuo metu ji siekia 16,54 $/oz. Nors baltojo metalo prognozės gali atrodyti teigiamos, visgi, šis metalas, kitaip nei auksas, yra laikomas trumpalaike investicija (šalt. „Goldsilverworlds.com“). Šaltinio „Pv-magazine.com“ teigimu, 2030 metais sidabro kaina sumažės net 4 $/oz. Tačiau iki 2030 metų laiko dar yra – baltasis metalas yra saugi ir nebrangi investicija, kuri, šiuo metu, įgyja vis daugiau populiarumo.
 
Paladis ir platina šią savaitę rodo kiek skirtingas savo kainų pozicijas – platinos kreivė ritasi žemyn, o paladžio – kyla aukštyn. Platinos poreikis rinkoje sparčiai mažėja – kasyklos šiais metais turės šio metalo perteklių, kuriuo investuotojai beveik nesidomi (šalt. „Miningweekly.com“). Tuo tarpu paladžio vertė po truputį atsigauna, kadangi benzinu varomų automobilių poreikis rinkoje padidėjo. Dyzelinių automobilių gamyba sumažėjo, o tai taip pat daro neigiamą įtaką platinos kainai, kadangi šis metalas naudojamas jų gamyboje (šalt. „Boomberg.com“). Kaip ir galima pastebėti, šiuo metu reikėtų daugiau dėmesio kreipti į paladį.
 
 

Kaip ir buvo galima tikėtis, vario vertė per trumpą laiką gerokai atsigavo. Šiuo metu ji siekia 6868,5 $/oz. Rinkoje varis yra labai paklausus dėl plataus pritaikymo gamybos sektoriuje, tad kitą savaitę irgi galima tikėtis kainos kreivės kilimo aukštyn (šalt. „Mining.com“).