Metalų Biržos

Gegužės 9, 2018

Gegužės antra savaitė tauriųjų metalų rinkoje rodo lėtą kainų kreivių kilimą. Kaip ir praėjusią savaitę, euro pozicija ir toliau žemėja. Tačiau yra ir gera naujiena – JAV doleris pasiekė aukščiausią savo poziciją (šalt. „Reuters“). Kadangi valiutų kursai lieka nepastovūs, siūloma stebėti ne tik juos, bet ir bendrus tauriųjų metalų kreivių pokyčius.
Aukso vertė šiuo metu siekia 1315,41 $/oz. Tačiau tolimesnės prognozės dėl geltonojo metalo kainos gan miglotos. Pastarąją savaitę didžiausios aukso kasyklos sumažino savo darbų apimtis (šalt. „Thedailycoin.com“). Šaltinio „Financialexpress.com“ teigimu, aukštos metalo kainos ir silpnas kreditingumas gali sumažinti auksinės juvelyrikos poreikį 2-4% per 2018 metus. Tačiau įdomu tai, jog centrinis bankas rekordiškai didina šio tauriojo metalo atsargas, o tai leidžia suprasti, jog auksas tikrai išliks paklausus (šalt. „Investing.com“).
 
Sidabras ir toliau išlaiko pastovias vertės didėjimo pozicijas, jo kaina siekia 16,49 $/oz. Sidabras šiuo metu lenkia net auksą savo techninėmis savybėmis (šalt. „Commoditytrademantra.com“). Kainos augimui įtakos turi ir didėjanti infliacija (šalt. „Etfdailynews.com“). Įdomu tai, jog JAV pradėjo naftą pirkti sidabru, tad tikrai galima pastebėti, jog šis metalas yra vertinamas (šalt. „Silverseek.com“).  Apžvalgininkų teigimu, kol kas visi faktai rodo, jog sidabras išlaikys aukštas pozicijas tauriųjų metalų rinkoje.
 
Nors platinos ir paladžio vertės šiek tiek pakilo, ženklaus didėjimo artimiausioje ateityje visgi nematysime. Tačiau yra ir teigiamų naujienų: Zimbabvės vyriausybė pradėjo dėti pastangas, kad platinos vertė šiek tiek paaugtų (šalt. „Thsundaynews.co.zw“). Taip pat Šiaurės Amerikoje padidėjo ne tik paladžio išgavimas, bet ir jo kaina (šalt. „Tbnewswatch.com“). Tad nors ir automobilių rinkoje šių metalų paklausa mažėja, ilgalaikėje perspektyvoje jie dar išliks paklausūs.
 


 
Palyginus su praeita savaite, varis išlaikė tokią pat pastovią kainos poziciją. Nors kol kas vertė nedidėja, tikimąsi, kad metalo paklausa tikrai išaugs netolimoje ateityje dėl sėkmingai dirbančių kasyklų, kurios mato pasaulinės rinkos poreikį (šalt. „Mining.com“).