Metalų Biržos

Gegužės 2, 2018

Prasidėjęs gegužės mėnuo tauriųjų metalų rinkoje kol kas rodo verčių kritimo pozicijas. Praėjusi savaitė turėjo gan geras prognozes daugeliui tauriųjų metalų kainų, tačiau šiuo metu investuotojams derėtų suklusti. Nors JAV doleris jau trečią mėnesį išlaiko savo vertę, tačiau euro pozicija – silpnėja (šalt. „Reuters“). Patariama ne tik stebėti valiutų pokyčius, bet ir tauriųjų metalų kainų pokyčius ilgesnėje perspektyvoje.
Palyginus su praeita savaite, aukso vertė smuktelėjo iki 1305,24 $/oz. „Auksas dar praktiškai nebuvo toks pigus“, – teigia investuotojas Kenton Ralph Toews iš „Sprott Asset Management USA“. Nors aukso kaina dabar yra maža, iki metų pabaigos ji turėtų kilti, tad dabar gali būti puikus metas jį pirkti už mažesnę kainą (šalt. „Businesstech.co.za“).
 
Balandžio trečiąją savaitę sidabro kainos kilimas nustebino visus – vertė pasiekė net 17,25 $/oz. Bet tokios aukštos pozicijos išsilaikė neilgai – dabar baltojo metalo kaina grįžta į savo ankstesnę 16 $/oz. vertę. Šaltinio „Kitco.com“ teigimu, nors sidabras per pastaruosius metus išlaikė pastovią kainos poziciją, tai nėra gerai – vertės progresas labai svarbus, kad metalas išliktų patrauklus investuotojams. Visgi, kitų apžvalgininkų nuomonė yra pozityvesnė – jei metalas išlaiko savo pastovią vertę, tikėtina, kad ateityje ji kils, tad dabar patariama per artmiausias savaites stebėti, kaip keisis šio tauriojo metalo kaina.
 
Platinos ir paladžio kainos jau nebestebina – vertė po truputį pastoviai krenta. Priežastys, žinoma, nesikeičia: pasaulinis susitarimas pereiti prie automobilių, tausojančių aplinką, ateityje – dyzelinių ir benzininių transporto priemonių atsisakymas. Žinoma, vertėtų pažvelgti į šių metalų vertės pokyčius ir ilgalaikėje perspektyvoje: jie išlaikė gan pastovias pozicijas ir vis dar yra patrauklūs investuojams (šalt. „Fxstreet.com“).
 
 
Varis susidomėjimo nepraranda ir toliau, tačiau šiuo metu jo vertė yra šiek tiek nukritusi. Pagrindinė priežastis – sumažėjusi elektromobilių baterijų gamyba, kur yra naudojamas šis metalas (šalt. „Mining.com“. Svarbu paminėti, kad ateityje šį situacija pasitaisys ir varis turėtų išlaikyti pastovią savo vertės poziciją.