Metalų Biržos

Balandžio 25, 2018

Praeitos savaitės pabaiga turėjo stipriai nustebinti investuotojus, nes beveik visi taurieji metalai arba ženkliai pakėlė savo vertę, arba išlaikė pastovias pozicijas kainų kreivėse. Tačiau pozityvūs rodikliai išsilaikė neilgai – paskutinės balandžio dienos tik dar kartą įrodo, kad pastovumo tauriųjų metalų rinkoje nėra ir investuotojai visada privalo akylai stebėti net menkiausius pokyčius. Šiuo metu ypač patariama sekti JAV dolerio pokyčius bei Kinijos rinką.
Balandžio mėnesį auksas išlaikė pastovias kainos kilimo pozicijas, tačiau mėnesio pabaigoje situacija kiek pasikeitė – šiuo metu aukso vertė siekia 1330,91 $/oz., o tai 16 $/oz mažiau nei praeitą savaitę. Didžiausią įtaką šiems pokyčiams darė sumažėjęs aukso eksportas į Kiniją (šalt. „Scrapregiter.com“) ir JAV dolerio kilimas (šalt. „Investing.com“). Be šių dviejų reiškinių investuotojams patariam stebėti politinę bei ekonominę situaciją Šiaurės Korėjoje (šalt. „Asianage.com“).
 
Balandžio 20 d. sidabro vertė pasiekė rekordišką poziciją – 17,25 $/oz. 17 dolerių kaina išsilaikė net penkias dienas. Šiandien ji siekia 16,72 $/oz., o tai irgi itin gera baltojo metalo vertė. Vieni ekspertai teigia, jog ilgalaikėje perspektyvoje sidabro kaina visgi kris (šalt. „Kitco.com“), tačiau kiti mano, jog 2018 metais šis metalas tikrai padidins savo vertę (šalt. „Reuters“). Investuotojams belieka tik stebėti, kokias sidabro kainos naujienas atneš ateinanti savaitė.
 
Platina ir paladis (kaip ir kone visi taurieji metalai) balandžio 19-20 dienomis palaikė aukštas kainos pozicijas. Tačiau tikrai buvo galima tikėtis, kad netolimoje ateityje jų vertės sumažės dėl daugelio priežasčių. Perėjimas prie elektromobilių, pigių automobilių pirkimo JAV sumažėjimas (šalt. „Zerohedge.com“), Rusijos sankcijos paladžio investuotojams (šalt. „Marketwatch.com“) – veiksniai, kurie turėjo svarbią įtaką šių metalų kainų pokyčiams. Ateityje trumpų pagerėjimo prošvaisčių tikėtis galima, bet pastovių aukštų kainos pozicijų šie metalai greičiausiai nebeišlaikys.
 
 

Vario kaina balandžio mėnesį augo pastoviai – šiuo metu yra pasiekta net 6986 $/oz. vertė. Ne naujiena, kad šio metalo poreikis didėja kasdien. „Norilsk Nickel“, didžiulė Rusijos nikelio ir paladžio gavybos įmonė, išgabeno pirmąją 1500 tonų vario koncentrato siuntą į Kiniją, o tokios siuntos – tikrai ne pabaiga (šalt. „Tass.com“). Vario kaina dėl tokio didelio susidomėjimo ateityje turėtų ir toliau pastoviai kilti.