Metalų Biržos

Balandžio 11, 2018

Pažvelgus į pirmosios balandžio savaitės tauriųjų metalų kainos kreives galima pastebėti pagrindinę tendenciją – pirmomis dienomis vertės nebuvo aukščiausioje pozicijoje, tačiau, prasidėjus antrai savaitei, jos po truputį pradėjo stabiliai kilti.  Dar geresnės prognozės gali būti pastebėtos palyginus užpraeitos savaitės kreives su dabartinėmis – visos tauriųjų metalų kainos pakilo. Nors balandžio 2 dieną buvo tikimasi, jog JAV doleris ir JAV rinkos stabilizuosis, šiuo metu jo kursas vėl krenta (šalt. „ETF Daily News“). Investuotojams patartina stebėti šios valiutos kurso pokyčius.

Balandžio 11 d. aukso kaina pakilo iki 1341,13 $/oz. Palyginus su balandžio 4 d., ji yra beveik 8$ didesnė. Šaltinio „Bullion Exchanges“ teigimu, šiais metais auksas teigiamai stebina investuotojus savo pastoviu augimu. Tačiau geltonojo metalo apžvalgininkai šią savaitę pateikė ir ne tiek teigiamų naujienų: aukso importas Indijoje (kuri yra antra šalis, pirmaujanti pagal šio metalo importą po Kinijos) sumažėjo beveik perpus per pastarąjį mėnesį (šalt. „Bloomberg.com“). Ilgalaikes aukso perspektyvas dar sunku numatyti, belieka tik laukti ir stebėti rinkos bei importo / eksporto pokyčius.
 
Sidabro kainos kilimas maloniai stebina investuotojus – balandžio 11 d. jo vertė pasiekė net 16,59 $/oz, o tai yra net 0,16 $/oz daugiau, palyginus su pirmosios balandžio savaitės pradžia. Šaltinio „BNN.ca“ teiginys, jog 2018 metais sidabro kaina kils – ne iš piršto laužtas. „Sidabras tikrai sužibės ir dar teigiamai nustebins mus savo pastoviu augimu,“ – teigia  „Money Metals News Service“ apžvalgininkas Clint Siegner.
 
Praėjusią savaitę šiek tiek atsigavo platinos ir paladžio kainos. Šį mėnesį automobilių pardavimai pakilo 6,3 %, tad tai padarė teigiamą įtaką ir šių dviejų metalų verčių atsigavimui (šalt. „Metal Miner“). Šaltinio „Mining Weekly“ teigimu, 2018 metų pabaigoje platinos ir paladžio kainos jau turėtų stabilizuotis. Šių tauriųjų metalų poreikis rinkoje išlieka, tik ateityje jis gali būti mažesnis, nei buvo iki šiol.
 
 

Vario kainos praėjusią savaitę stipriai atsigavo – palyginus su kovo 29 d. duomenimis, balandžio 9 dieną vertė pakilo net 83,5 $/oz. Kaip ir buvo tikėtasi, šio metalo paklausa auga gan greitai. Svarbu paminėti, jog ir didžiosios pasaulio vario kasyklos plečia vario gavybą Čilėje (šalt. „Reuters“).