Metalų Biržos

Balandžio 4, 2018

Įpusėjus pirmąjai balandžio savaitei galima pastebėti nepastovias metalų rinkos tendencijas – nors, iš pažiūros, beveik visų tauriųjų metalų kainos krenta, kai kurie sugeba nustebinti ir parodyti didesnę savo vertę. Palyginus paskutinės kovo savaitės kreives su dabartinėmis, išsigąsti nevertėtų – nors jos žadėjo spartesnį ir greitesnį augimą, jo tikrai galima tikėtis šį pavasarį. Metalų rinkos apžvalgininkai siūlo toliau stebėti naujai ateinančią infliacijos bangą iš Kinijos ir dolerio kurso pokyčius, kurie turi įtaką metalų vertės pokyčiams (šalt. „Reuters“). Svarbu paminėti, kad nuo pirmadienio (04-02) JAV doleris sustiprėjo ir JAV rinkos – stabilizavosi.
Kovo 28 d. aukso vertė pakilo iki 1344,7 $/oz, tačiau balandžio 4 d. ji beveik 11$ mažesnė, bet tai, galimas variantas, yra tik trumpalaikis ir nežymus vertės sumažėjimas. „Aukso pardavimai per kovo mėnesį pakilo iki 13 %,“ – teigia šaltinis „Reuters“. Investuotojų susidomėjimas geltonuoju metalu duoda realaus peno teigti, jog aukso kaina šiais metais gali kilti net iki 1400 $/oz (Ranjeetha Pakiam, „Bloomberg.com“). Visi faktoriai aukso investuotojams labai palankūs, tačiau ar jie išliks tokie pat ilgalaikėje perspektyvoje, parodys netolima ateitis.
 
Šaltinio „Reuters“ teigimu, sidabro pirkimas sumažėjo 1,7 %. Daugelis užsienio apžvalgininkų visgi iki šiol mano, jog nors ir baltojo metalo vertė nežymiai krenta, jis visgi yra vertas ne ką mažiau dėmesio, nei auksas (šalt. „Silver Trading“). 2018 metų perspektyva – sidabro kaina tikrai kils dėl išaugusio metalo poreikio (šalt. „BNN.ca“). Kaip bus iš tiesų – belieka tik stebėti. Visgi, nors ir su šiokiais tokiais kryčiais, baltasis metalas išlieka gan pastovus ilgalaikėje perspektyvoje.
 
Jau nebe naujiena, kad platinos ir paladžio kainos vis labiau krenta. Šaltinio „MarketRealist“ teigimu, JAV benzinu ar dyzeliu varomų automobilių paklausa per 2018 sumažėjo 2,4 %. „2018 metai yra svarbus periodas, kai didžiosios pasaulio šalys vis stipriau skatins naudoti elektromobilius. Tikimasi, kad iki 2050 metų keliuose išvis neliks automobilių, varomų benzinu ar dyzeliu,“ – teigia „Visualcapitalist.com“. Dar viena svarbi žinia – didžiausios platinos kasyklos mažina savo darbų apimtis (šalt. „Macombdaily“). Ilgalaikėje perspektyvoje šių dviejų tauriųjų metalų kainos tikrai mažės.
 
 

Investicijos į vario kasyklas Čilėje, Kinijoje ir Kanadoje pasiteisina – vario vertė pagaliau atsigavo ir šoktelėjo net iki 6683 $/oz (šalt. „Mining.com“). Išaugusi šio metalo paklausa gali teigiamai nustebinti investuotojus 2018 metais. Apibendrinus, galima teigti, jog daugeliui metalų šie metai bus ypač pelningi.