Metalų Biržos

Kovo 29, 2018

Paskutinė kovo savaitė rodo gerus ženklus ateinančiam balandžiui – prieš tai buvusios kainų kreivės privertė visus sunerimti dėl bendro tauriųjų metalų vertės kryčio, tačiau situacija gan greitai pradėjo taisytis į gerąją pusę. Visgi užsienio apžvalgininkai teigia, kad atsipalaiduoti nereikėtų, nes gali ateiti nauja infliacijos banga iš Kinijos, o kokią tai įtaką padarys tauriųjų metalų rinkai – beliks tik stebėti (šalt. „Reuters“).
Pagaliau aukso vertė pradėjo sparčiau kilti – kovo 28 d. ji siekia 1344,7 $/oz, o tai beveik 30 $ daugiau nei ketvirtąją kovo savaitę. „Aukso kainos tiesiogiai atspindi dolerio vertę,“ – teigia pagrindinis „Shandong Gold Group“ analitikas Ji Ming, bet anot šaltinio „Reuters“, kad ir kokia dolerio vertė rinkoje bebūtų, auksas vis tiek yra brangesnis užsienio (ne JAV) investuotojams. Kadangi šiuo metu dolerio kursas labiau krenta, nei auga, užsienio investuotojai, kaip Rusija, sparčiai perka šį taurųjį metalą, tad išaugusi aukso paklausa automatiškai kelia ir jo vertę.
 
Sidabras neatsilieka nuo aukso – jo kaina taip pat ženkliai pakilo, palyginus su praėjusiomis savaitėmis. Užsienio šaltinių teigimu, aukso vertės pokyčiai yra glaudžiai susiję su sidabro. „Jei auksas pasieks 1375 $/oz vertę, sidabro kaina gali pradėti dar sparčiau kilti,“ – teigia šaltinis „Scrapregister.com“. Investuotojai skatinami investuoti į šį baltąjį metalą dėl jo pastovumo ir bendro tauriųjų metalų rinkos atsigavimo (šalt. „Silver Trading“).
 
Nors praėjusią savaitę platinos ir paladžio kainos laikėsi gan stabiliai, atsipalaiduoti nevertėtų. Šaltinio „Reuter“s teigimu, per ateinančius trejus metus benzinu varomų automobilių paklausa sumažės iki mikroskopinio dydžio, tad platinos paklausa šiame sektoriuje irgi nedidės. Vokietijoje taip pat vis stipriau įsigalioja dyzeliu varomų automobilių draudimas, tad didelių prošvaisčių šiems tauriesiems metalams nematyti (šalt. „CpiFinancial.com“).
 
 

Tuo tarpu vario vertė praėjusią savaitę krito net iki 6499 $/oz. Nusiminti nevertėtų, nes tai gali būti puiki proga investuoti į šį metalą – investicijos į vario kasyklas Čilėje, Kinijoje ir Kanadoje sparčiai auga, o tai rodo nenuginčijamą jo paklausą ateityje (šalt. „Mining.com“).