Metalų Biržos

Kovo 1, 2018

Pastaroji savaitė metalų rinkoje nustebino daugelį investuotojų – nebuvo tikėtąsi tokio kainų kryčio, nes vasario trečioji savaitė metalų rinkoje gan įtikinamai žadėjo kainų kilimą. Pasaulinės ekonomikos augimas visgi nepadėjo kainų kreivėms šoktelti į viršų. Tačiau galima pasidžiaugti, jog paladis jau kelias savaites iš eilės laikosi stipriose augančios vertės pozijose.
Aukso vertė praeitą savaitę ženkliai krito iki 1316,84 $/oz. Tačiau anot Graham Buck (Capital.com), investuotojams nereikėtų išsigąsti šių mažėjančių skaičių, kadangi dabar yra gan geras metas investuoti į geltonąjį metalą. G. Buck teigia, jog iki 2018 m. pabaigos aukso kaina greičiausiai kils net iki 1385 $/oz., kadangi Indijos ir Kinijos rinkos yra stipriai susidomėję investavimu į šį taurųjį metalą. Nors praėjusi savaitė aukso pardavimui nėra labai tinkama, siūloma pažvelgti platesne perspektyva ir turėti realių vilčių, kad šio metalo kaina pradės augti stabiliau.
 
Sidabro kaina vėl krito. Anot Satendra Singh (Investing.com), pastovus sidabro kainos mažėjimas puikiai atspindi JAV vykstančią infliaciją. Nors vasario 27 d. sidabro kaina šoktelėjo iki 16,67 $/oz., kitą dieną ji krito iki 16,42 $/oz. Tačiau lyginant su 40 metų duomenimis, sidabras nebėra žemos vertės duobėje ir greičiausiai į ją nebegrįš. Ekspertai iš „ETF Daily News“ siūlo į jį investuoti, nes pastovus šio baltojo metalo kainos kylimas rodo, kad jam ateis dar geresni laikai.
 
Trečiąją vasario savaitę platina ir paladis maloniai nustebino investuotojus savo kainų augimu, bet praėjusią savaitę tik paladis išlaikė tvirtą vertės didėjimo poziją. Platinos kaina krito iki 982,73 $/oz. dėl Vokietijoje įvykusio dyzelino draudimo, o tai sąlygojo ir kritusius automobilių, varomų dyzelinu, pirkimus (Mining.com). Dyzelinių automobilių gamintojai Europoje yra didžiausi platinos pirkėjai, o mažėjanti tokių transporto priemonių paklausa lėmė staigų šio metalo kainos kritimą. Tuo tarpu benzinu varomi automobiliai tapo labiau paklausūs rinkoje ir dėl to paladžio kaina nenustoja augti. Jei dyzelinių automobilių pardavimai ir toliau mažės, platinos kainos taip pat laukia nelabai geri pokyčiai.
 
 

Varis praėjusią savaitę laikėsi gana stabiliai, vasario 27 d. (7027 $/oz) pasiekta bene tokia pat vertė kaip ir vasario 20 d. (7026 $/oz). Tokio pat stabilumo galima tikėtis ir kitą savaitę, kadangi JAV esanti infliacija neturi itin didelės įtakos vario vertei.