Metalų Biržos

Vasario 22, 2018

Pastaroji savaitė metalų rinkoje – nenuspėjama. Nors vis dar vyrauja kainų kritimo būsena, galima pamatyti ir kai kurių metalų (pvz. paladžio) kainų atsigavimą. Palyginus su vasario pirmomis savaitėmis, metalų kaina visgi kilo, tad verta tikėtis, jog bendra visų apžvelgiamų metalų vertė artimiausiu laikotarpiu augs. JAV auganti infliacija ir prasta situacija darbo rinkoje turi nemažos įtakos minėtiems pokyčiams metalų rinkoje. Tačiau atsvara JAV infliacijai yra pasaulinės ekonomikos augimas, kuris padeda metalų rinkai bent jau šiek tiek pakilti iš kritimo duobės.
Nors aukso kaina nėra pastoviai kylanti, visgi ji yra didesnė nei vasario pirmųjų savaičių duomenimis. Anot Arkadiusz Sieron („Sunshine Profits‘ Market Overview“), aukso vertės išsilaikymas šią savaitę tikrai nustebino, kadangi buvo tikėtąsi, jog ji bus žymiai mažesnė. Tad dar kartą galima pastebėti kol kas mažėjančią infliacijos įtaką. Vasario 16 d. auksas buvo pasiekęs didžiausią vertę - 1353,88 $/oz. Deja, po savaitgalio aukso vertė pradėjo kristi ir vasario 21 d. pasiekė 1329,19 $/oz. vertę. Ko galima tikėtis kitą savaitę – dar nežinia, tačiau galima viltis pamatyti ir atsigavimo ženklų, jei JAV vykstanti infliacija išsilaikys tokia pat arba mažės.


Sidabro kaina nuo vasario 15 d. palaipsniui krito. Palyginus su vasario mėn. pradžios duomenimis, sidabras kol kas yra žemiausioje savo vertės būsenoje. Visgi ekspertai ir „Scrapregister.com“ mano, jog sidabras šiais metais pranoks net auksą. Nors JAV šiuo metu yra infliacija, pasaulio ekonomika auga. Šaltinio teigimu, tai tik laiko klausimas, kada investuotojai susidomės „baltuoju“ metalu. Vasario 21 d. sidabras pasiekė mažiausią vertę – 16,45 $/oz., bet tikėtina, kad augantis susidomėjimas šiuo metalu padės jo vertei didėti.Platina ir paladis maloniai stebina investuotojus su savo kainų pokyčiais. Visą vasario mėnesį galima stebėti šių metalų stabilų kainų augimą. Anot „Capital.com“, Azijoje itin išaugo automobilių pardavimas, tad automatiškai išauga ir šių metalų paklausa, kadangi jie naudojami automobilių pramonėje. Abiejų metalų kainos per praėjusią savaitę kito pastoviai, tačiau vasario 21 d. platina pasiekė 1000,14 $/oz. vertę, o paladis – net 1036, 07 $/oz. Tikėtina, kad ateinanti savaitė atneš tokį pat stabilų augimą.

 Tuo tarpu varis vasario 16 d., kaip ir auksas, pasiekė aukščiausią savo vertę – 7156 $/oz., per savaitgalį ją išlaikė ir staiga krito iki 7026 $/oz. Tačiau vėlgi, palyginus su vasario pirmomis savaitėmis, investuotojai gali pasidžiaugti, kad bendroji kaina visgi pakilo į viršų. Infliacija turi mažesnę įtaką, nei tikėtąsi. Bendras pasaulinės ekonomikos augimas turbūt ateinančią savaitę atneš dar įdomesnių metalų rinkos pokyčių. Investuotojams rekomenduojama stebėti JAV vartotojų kainų indekso naujienas – jei infliacija nedidės, tikimąsi, jog metalų kainos išliks stabilesnės arba net didės.