Metalų Biržos

Sausio 26, 2018

Dauguma brangiųjų metalų pastarąją savaitę svyravo be ryškesnės krypties, tačiau trečiadienio (01.24) finansų pasaulio naujienos šią situaciją pakeitė.

Aukso kaina doleriais leidosi ir vėl kilo – trečiadienio rytą ji siekė beveik lygiai tiek pat, kiek praėjusį antradienį (1340.80 $/oz). Ekspertų teigimu, tokį kainos stabilumą lėmė tai, jog nebūta itin svarbių ekonominių naujienų. Doleris visą šį laikotarpį išliko žemai, tačiau antirekordų nemušė, o stipriai pabrangęs euras dolerio indekso labai nekeitė. Tuo tarpu, lyginant su praėjusio antradienio 1117.27 EUR/oz, aukso kaina eurais gerokai krito ir trečiadienį (01.24) siekė vos 1088.19 EUR/oz.

Trečiadienį (01.24) rinkas sudrebino JAV iždo vadovo S. Mnuchino komentaras, kad silpnas doleris yra palankus Amerikai. Šis netikėtas pareiškimas numušė dolerio indeksą į žemiausią pastarųjų trijų metų tašką, o auksą pakėlė iki lygio, kurį paskutinį kartą matėme net prieš keturis mėnesius. Paskutiniais duomenimis auksas kainavo 1358.23 $/oz (1095.40 EUR/oz) – vertėtų atkreipti dėmesį, kad aukso kaina eurais praėjusios savaitės lygmens nepasiekė.

Ekspertų nuomone, fundamentalių pokyčių artimiausiu metu laukti nereikėtų, tačiau šios savaitės ECB vadovo M. Draghi komentaras gali turėti įtakos valiutų dinamikai, todėl investuotojams verta stebėti naujienas.

 

Pasitvirtino praėjusios savaitės prognozės, kad sidabro kaina patirs didelių šuolių ir nuopolių. Sidabro kainos judėjimo amplitudė buvo išplitusi per daugiau nei 0.50 $/oz. Iš esmės, sidabras svyravo išlaikydamas koreliaciją su auksu – trečiadienį (01.24) jis taip pat stipriai kilo ir ketvirtadienio rytą siekė net 17.52 $/oz. Taip pat, analogiškai auksui, sidabro kaina eurais laikosi daug žemiau nei praėjusią savaitę – 14.13 EUR/oz.

 

Platinos ir paladžio kainos kito nevienodai. Platina, kurios kaina labiau priklauso nuo finansų pasaulio naujienų, trečiadienį (01.24) gan stipriai brango kartu su auksu bei sidabru. Ketvirtadienio rytą baltasis metalas kainavo net 1018.51 $/oz (811.57 EUR/oz). Platinos atsigavimas 2018-ųjų pradžioje atspindi prognozes ir, pasak ekspertų, ilgesniuoju laikotarpiu turėtų tęstis.

 

Paladis trečiadienį (01.24) taip pat šiek tiek brango, tačiau į praėjusios savaitės lygį kaina kol kas negrįžo. Paskutiniais duomenimis paladis kainavo 1105,24 $/oz (888,41 EUR/oz). Yra įvairių nuomonių dėl paladžio tolesnės sėkmės, pavyzdžiui, kai kurie ekspertai atkreipia dėmesį į lėtėjančius automobilių pardavimus. Tačiau kita vertus, paladžio paklausa vis dar stipriai lenkia pasiūlą, todėl ypatingų pokyčių artimuoju laikotarpiu tikėtis neverta.

 

Vario kaina savaitės laikotarpyje buvo stipriai nukrito ir tik ketvirtadienį (01.25) grįžo į apytiksliai tokį patį lygį, kaip praėjusią savaitę. Dėl silpnos paklausos savaitės pradžioje, varis siekė vos apie 7000 $/t. Žiema yra tradiciškai prastas sezonas raudonajam metalui, kurio paklausos didelę dalį sudaro statybų sektorius. Ketvirtadienį varis kilo iki 7144.00 $/t – nusilpęs doleris padėjo ir šiam metalui.