Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Kovo 19, 2024

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos laikosi gana pastoviai. Kai kurių metalų kainos vos sumažėjo, o kitų vertės netgi padidėjo. Šaltinis „Businesslive.co.za“ teigia, kad sustiprėjęs JAV dolerio kursas kai kuriems metalams yra trikdis didinti savo vertę. Tačiau reikia nepamiršti, kad šios valiutos kursas nuolatos svyruoja, tad tikėtina, kad situacija yra laikina. Šaltinis „Capital.com“ teigia, kad investuotojai stebi ir infliacijos duomenis, kurie kol kas nieko gero nežada, tačiau kai kuriems metalams tai padeda didinti savo vertę.
Aukso kaina minimaliai nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 2162,15 $/oz. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad infliacija kartais sukelia investuotojų apsisprendimo nepastovumą – jiems reikia laiko nuspręsti, į ką vertinga investuoti. Visgi, auksas jau daug metų buvo viena patikimiausių investicijų iš visų tauriųjų metalų. Tuo tarpu Kinijoje ir jauni investuotojai be baimės investuoja į geltonąjį metalą (šalt. „Finbold.com“, „Straitstimes.com“). Šaltinis „Super.news“ prognozuoja, kad aukso vertė kils iki 2500 $/oz.
 
Sidabro kaina padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 25,09 $/oz. Šaltinis „Wallstreetwindow.com“ teigia, kad sidabras yra vis dar pigus ir į jį investuoti reikia jau dabar. Ekspertai mano, kad tokiu nepastoviu laikotarpiu į šį metalą investuoti verta, nes jo poreikis nuolatos auga ir sidabras yra laikomas saugia investicija (šalt. „Dailyiowan.com“). Šaltinis „Economies.com“ prognozuoja, kad greitu metu sidabro vertė kils iki 26 $/oz.
 
Paladžio kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1033,29 $/oz. Platinos vertė sumažėjo – šiuo metu ji kainuoja 919,12 $/oz. Šaltinis „Breakingthenews.net“ teigia, kad jaučiamas paladžio poreikio padidėjimas. O poreikio padidėjimui įtakos turi automobilių gamybos sektorius (šalt. „Economies.com“). Visgi, ryškesnius kainos pokyčius šiam metalui kol kas sunku prognozuoti. Platinos kaina yra kol kas svyruojanti, bet ekspertai mano, kad metalo vertė po truputį artėja prie 1000 $/oz ribos (šalt. „Uk.news.yahoo.com“). Ar platinos vertė nusistovės aukštesnėje riboje – dar sunku prognozuoti.
 


 
Šią savaitę įspūdingiausiai paaugo vario vertė – šiuo metu jis kainuoja 8950,77 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad tai yra dar vienas kainos rekordas šiam metalui ir panašu, kad jam ir toliau gerai seksis, nes didžiosios Čilės kasyklos ir toliau kalba apie plėtros projektus.