Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Kovo 12, 2024

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Daliai metalų ir toliau prognozuojama šviesi ateitis šiais metais. Šaltiniai teigia, kad nors ir rinka nepastovi, įskaitant tokius faktorius, kaip artėjantys JAV prezidento rinkimai, svyruojantis JAV dolerio kursas, infliacija bei geopolitiniai neramumai, kai kuriems metalams tai kaip tik proga įtvirtinti savo vertę (šalt. „Metalsdaily.com“). Taigi, investuotojams dabar yra puiki proga papildyti arba praplėsti savo investicinius portfelius.
Aukso kaina ir toliau auga. Šiuo metu jis kainuoja 2184,2 $/oz. Šaltinis „Forbes.com“ teigia, kad neramumų kupinais laikais auksas visada sužiba ir investuotojai jau dabar turėtų didinti aukso atsargas. Tai jau ilgą laiką daro Kinija – ir toliau didina metalo atsargas (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Think.ing.com“ teigia, kad greitu metu aukso kaina kils iki 2200 $/oz. O ilgalaikėje perspektyvoje nereikėtų nustebti, jei pamatytume aukso kainą pakilusią iki 2250 $/oz (šalt. „Forexlive.com“).
 
Sidabro kaina taip pat padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 24,52 $/oz. Šaltinis „Moneymetals.com“ teigia, kad kainos augimo greičiu sidabras pasivys auksą. Ekspertai prognozuoja, kad baltasis metalas teigiamai nustebins investuotojus (šalt. „Cnbc.com“). Anot šaltinio „Investinghaven.com“, į sidabrą reikia investuoti jau dabar, nes šiais metais jo kaina gali pakilti net iki 50 $/oz.
 
Paladžio kaina pakilo – šiuo metu jis kainuoja 1037,98 $/oz. Platinos vertė taip pat paaugo – šiuo metu ji kainuoja 938,29 $/oz. Šaltinis „Xm.com“ teigia, kad paladžio kainos pokytis yra laikinas. Prognozuoja, kad ateinančiomis savaitėmis metalo vertė vėl nukris. Tuo tarpu platinos situacija kiek keistoka: jaučiamas metalo trūkumas, tačiau ženkliai padidinti ar įtvirtinti aukštesnės kainos pozicijos metalui nepavyksta (šalt. „Morningstar.com“). Visgi, būtent tiekimo iššūkiai ir turi neigiamos įtakos šio metalo kainai (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos vertė dar turėtų išlikti panašioje pozicijoje ateinančią savaitę.
 


 
Vario kaina padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 8659,32 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad vario poreikis Kinijoje yra išaugęs, o didžiosios kasyklos Čilėje plečiasi bei didina savo pajėgumus. Panašu, kad variui ir šie metai bus produktyvūs.