Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Kovo 5, 2024

Taurieji metalai šią savaitę arba laikosi pastoviai, arba didina savo kainas. Kai kuriems metalams pavyko netgi ženkliai padidinti savo vertę. Šaltinis „Ig.com“ teigia, kad nemažą įtaką turėjo krentanti JAV dolerio kurso vertė ir didelės infliacijos baimės. Tokie metalai kaip auksas ir sidabras tikrai naudosis šia padėtimi ir galės auginti savo vertę. Tikėtina, kad infliacijos baimės dar nedings ilgą laiką.
Aukso kaina padidėjo smarkiai. Šiuo metu jis kainuoja 2115,45 $/oz. Šaltinis „Lbma.org.uk“ teigia, kad metalas pasiekė savo didžiausią vertę per šiuos metus. Teigiama, kad geltonasis metalas atrodo dar geriau nei buvo prognozuojama, tad šių metų vienu vertingiausiu metalu investicijoms tikrai tampa auksas (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad ir centriniai bankai, ir investuotojai tikrai dar labiau investuos į auksą šiais metais, tad kol metalo kaina dar labiau nepakilo, verta pildyti savo portfelį šio metalo investicijomis.
 
Sidabro kaina taip pat padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 23,95 $/oz. Sidabrui, kaip ir auksui, prognozės yra šviesios. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė turėtų ir toliau augti. O tai vyksta ne be priežasties. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro poreikis išaugo į rekordinius lygius. Šiais metais turėtų paaugti iki 1,2 mlrd. uncijų – vienas didžiausių rekordų per visą sidabro istoriją (šalt. „Silverinstitute.com“).
 
Paladžio kaina pakilo – šiuo metu jis kainuoja 968,23 $/oz. Platinos vertė taip pat paaugo – šiuo metu ji kainuoja 899,2 $/oz. Paladžio vertės pokyčiai nedaro didelio įspūdžio – jie labiau yra simboliniai. Metalui šie metai nebus progresyvūs, tad teigiamų prognozių tiesiog nėra (šalt. „Metalsdaily.com“). Platinos situacija kiek kitokia. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad metalo deficitas yra nemažas. Ypač auga jo poreikis automobilių gamybos sektoriuje, kuris juda su inovacijomis į priekį (šalt. „Bnnbreaking.com“). Visgi, platinos vertė yra kol kas svyruojanti, tad vis dar reikia stebėti, kaip metalo kaina kis toliau.
 


 
Vario kaina minimaliai sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 8479,64 $/t. Visgi, pokytis yra labai nežymus, o tokie kainų svyravimai nėra naujiena. Ilgalaikėje perspektyvoje šiam metalui šie metai taip pat bus geri (šalt. „Mining.com“).