Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Vasario 27, 2024

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos svyruoja. Vienų kainos šiek tiek pakilo, kitų – nežymiai nukrito. Kol kas situacija rinkoje yra be didesnių pokyčių. Visgi, vykstančios infliacijos, artėjančių JAV prezidento rinkimų ir lėtėjančios Kinijos ekonomikos padariniai gali turėti įtakos metalų kainų pokyčiams, bet kai kurių metalų kainos tokiomis sąlygomis kaip tik auga (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 2032,09 $/oz. Šaltinis „Moneymetals.com“ teigia, kad centriniai bankai artimiausius kelerius metus aukso atsargas dar sparčiai didins, tad metalas yra vis dar patraukli investicija. Ekspertai taip pat mano, kad investuotojams auksas yra patikima ir vertinga investicija (šalt. „Economicobservatory.com“). Nors Kinijos ekonomika lėtėja, jauni šios šalies piliečiai taip pat intensyviai investuoja į auksą (šalt. „Malaymail.com“). Tad dėl aukso investuotojai gali būti tikri – šie veiksmai parodo, kad geltonasis metalas yra vertinga investicija.
 
Sidabro kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 22,52 $/oz. Šaltinis „Vaneck.com“ teigia, kad baltasis metalas šiuo metu nėra tvirtoje kainos pozicijoje. Sidabro kainos pokyčiams įtakos turi ir geopolitiniai iššūkiai pasaulyje (šalt. „Heraeus.com“). Visgi, ekspertai prognozavo, kad metalo poreikis gamybos sektoriuje šiais metais didės, tad nurašyti sidabro nereikėtų. Nors jo kaina augs lėčiau, metalas vis tiek yra pigi ir vertinga investicija.
 
Paladžio kaina pakilo – šiuo metu jis kainuoja 960,53 $/oz. Platinos kiek nukrito – šiuo metu ji kainuoja 883,7 $/oz. Visgi, paladžio kainos pokyčiai nėra žymūs, o JAV dar planuoja paskelbti Rusijai 500 naujų sankcijų (šalt. „Bbc.com“). Tad paladis neatrodo kaip vertinga investicija. Platinos kainos didėjimui trukdo ir tai, kad investuotojai renkasi auksą kaip patrauklią investiciją (šalt. „Heraeus.com“). Tai trukdo platinai sužibėti. Šaltinis „Indigopreciousmetals.com“ teigia, kad platina vis dar jaučia padarinius po COVID laikotarpio – metalui dar reikia laiko atsitiesti.
 


 
Vario kaina padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 8490,66 $/t. Ekspertai apžvelgia, kad vario kasyklų darbai auga, kaip ir metalo poreikis (šalt. „Mining.com“). Panašu, kad ir šiais metais variui seksis gerai.