Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Vasario 6, 2024

Šios savaitės tendencijos labai aiškios – visų tauriųjų metalų kainos sumažėjo. Visgi, stebint kainų kritimą, galima padaryti išvadą, kad kol kas šis sumažėjimas yra gan nežymus ir tai neturėtų daryti ilgalaikės įtakos. Ilgalaikėje šių metų perspektyvoje daliai metalų prognozuojama šviesi ateitis, tad nežymūs pokyčiai nėra tai, į ką reikėtų kreipti didelį dėmesį.
Aukso kaina krito. Šiuo metu jis kainuoja 2025,58 $/oz. Ekspertai it susitarę teigia, kad šie metai auksui bus geri – kuo toliau, tuo labiau metalo kaina kils (šalt. „Fxstreet.com“, „Cnbc.com“). Investavimas į auksą taip pat tapo jau nebe nauja tendencija. Kinijoje šis metalas itin paklausus (šalt. „News.cgtn.com“). Taip pat centriniai bankai yra laikomi pagrindiniais aukso pirkėjais (šalt. „Heraeus.com“). Jei remtis prognozėmis, tai šiais metais į auksą investuoti tikrai verta.
 
Sidabro kaina neatsilieka nuo tendencijų. Šiuo metu jis kainuoja 22,32 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad sidabro vertė neatitinka rinkos tendencijų. Metalo poreikis yra didelis, pastaruoju metu ypatingai pakilęs saulės elektrinių gamybos sektoriuje (šalt. „Heraeus.com“). Netgi jaučiamas metalo deficitas (šalt. „Msn.com“). Visgi, ekspertai mano, kad anksčiau ar vėliau sidabro kaina padidės (šalt. „Investinghaven.com“).
 
Paladžio kaina sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 953,95 $/oz. Platinos taip pat krito – šiuo metu ji kainuoja 900,78 $/oz. Prognozės paladžiui, tikėtina, šiais metais nelabai keisis. Metalo poreikis itin krenta. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad šiais metais metalo gavyba Rusijoje taip pat kris. Platinos situacija taip pat kiek miglota. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad šiuo metu platinos vertė dar laikosi, bet kiek ilgai? Ekspertai pastebi, kad metalo gavyba Pietų Afrikos kasyklose šiais metais taip pat kiek kris. Investicijos į paladį ir platiną kol kas neatrodo tokios atsiperkančios kaip į auksą.
 


 
Vario kaina nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8334,13 $/t. Visgi, šis kainos sumažėjimas neprognozuoja neigiamų pokyčių, tai labiau laikina situacija. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šiais metais vario poreikis tikrai nemažės, o atvirkščiai – vario reikės vis labiau. Tad tai dar viena dėmesio verta investicija.