Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Sausio 3, 2024

Prasidėjo naujieji metai, kurie, atrodo, nebus prasti tauriesiems metalams. Šaltinis „Wellington.com“ teigia, kad žvelgiant į pasaulinę ekonomiką šiais metais, galima tikėtis, kad ji sulėtės. Įtakos turi ir įtampos Ukrainoje, Izraelyje bei artėjantys JAV prezidento rinkimai (šalt. „Metalsdaily.com“). Kaip ir kiekvienais metais – pokyčių tikrai bus, bet kol kas apžvalgininkai mano, kad dalies tauriųjų metalų vertės tikrai nekris.
Aukso kaina pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 2064,59 $/oz. Šaltinis „Businesslive.co.za“ teigia, kad šiuos metus geltonasis metalas pradėjo įspūdingiau nei buvo tikėtasi. Ekspertai vienbalsiai sutaria, kad šie metai metalui bus geri dėl jau minėtų priežasčių bei silpnėjančio JAV dolerio kurso (šalt. „Scmp.com“). Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad du pirmus metų ketvirčius auksas turėtų laikytis stiprioje pozicijoje, o po pusmečio pasimatys, ar metalo kaina kils dar labiau.
 
Sidabro kaina išsilaikė tokioje pat pozicijoje. Šiuo metu jis kainuoja 23,82 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ pastebi, kad ir sidabras šiuos metus pradėjo pozityvia gaida. Kaip šie metai atrodys sidabrui? Ekspertai mano, kad gerai – sidabro poreikis kasmet auga, tikėtina, kad didės ir jo kaina (šalt. „Mining.com“).
 
Paladžio vertė sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 1111,70 $/oz. Platinos padidėjo – šiuo metu ji kainuoja 999,20 $/oz. Paladžio kaina krito 3 % (šalt. „Breakingthenews.com“). Visus 2023-iuosius metus buvo galima pastebėti, kad po sankcijų Rusijai šiam metalui nesiseka. Svarbu nepamiršti, kad ir elektromobilių populiarėjimas turi įtakos krentančiam paladžio poreikiui. Paladžio kaina augtų tik tuo atveju, jei JAV dolerio kursas žymiai sumažėtų (šalt. „Economies.com“).
Tuo tarpu platinos vertė vėl pradėjo didėti ir kol kas nepanašu, kad kris. Šaltinis „Economies.com“ prognozuoja, kad gali kilti ir iki 1040 $/oz.
Šaltinis „Chinadaily.com“ dalinasi, kad per praeitus metus naujų automobilių pardavimai Kinijoje augo 23,8 %. Kiti pasaulio žemynai taip pat nesusidūrė su mažėjančiu poreikiu.
 


 
Vario kaina ir vėl auga – šiuo metu jis kainuoja 8514,91 $/t. Ir metalo kaina tikrai augs toliau. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad dar labiau paryškėjo metalo deficitas, o poreikis iš Kinijos metalui auga.