Gruodžio 5, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos rodo nepastovumą. Galima pastebėti, kad momentais daugelio metalų kaina buvo pakilusi, o po to savaitės pabaigoje krito žemyn. Visgi, lyginant su praeitais laikotarpiais, vieniems metalams sekasi geriau, kitiems – prasčiau. Svarbu paminėti, kad JAV dolerio kursas po truputį atsigauna (šalt. „Finance.yahoo.com“).
Aukso kaina ir toliau auga. Šiuo metu jis kainuoja 2034,85 $/oz. Šią savaitę metalo kaina buvo pakilusi iki rekordinės aukštumos – 2130 $/oz, bet išsilaikė tokioje pozicijoje labai trumpai (šalt. „Oilprice.com“). Visgi, ir dabar auksas nėra pigus, o jo populiarumas vis tiek nemažėja (šalt. „Zawya.com“). Pavyzdžiui, ir Lenkija prisijungė prie tų šalių, kurios didina aukso atsargas (šalt. „Gainsvillecoins.com“). Kiti metai auksui prognozuojami kaip augimo – manoma, kad kaina gali kilti net iki 2400 $/oz (šalt. „Think.ing.com“, „Khaleejtimes.com“).
 
Sidabro kaina nukrito keliais centais. Šiuo metu jis kainuoja 24,51 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad nors ir metalo kaina šiek tiek sumažėjo, jis rodo pozityvius ženklus, kad gali dar augti ir, kaip įprasta, seka aukso tendencijomis: gruodžio 4 d. jo kaina taip pat buvo staigiai šoktelėjusi. Pastebima, kad metalo poreikis ir toliau augs saulės energijos sektoriuje (šalt. „Heraeus.com“). Dėl kitų metų prognozių ekspertai kol kas žiūri atsargiai (šalt. „Fxempire.com“).
 
Paladžio kaina stipriai krenta – šiuo metu jis kainuoja 980,92 $/oz. Platinos vertė šiek tiek nukrito – šiuo metu ji kainuoja 920,85 $/oz. Nevertėtų nustebti, jei vieną dieną paladžio ir platinos kainos susilygins – visai nedaug iki to trūksta. Kalbant apie paladį, kitų metų prognozės kol kas nėra šviesos: be kitų svarbių geopolitinių padarinių, darančių įtaką metalui, tikėtina, kad metalo poreikis ir toliau mažės. Bet ne tik tai – prognozuojama, kad kitais metais naujų automobilių pardavimai Europoje taip pat kris (šalt. „Heraeus.com“). Tuo tarpu platina laikosi panašioje pozicijoje, o užkulisiuose kai kurioms kasykloms tikrai sunkiai sekasi (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, šaltinis „Digitaljournal.com“ pabrėžia metalo vertę galutiniam vartotojui.
 
 
Vario kaina padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 8408,43 $/t. Savaitės viduryje kaina buvo šoktelėjusi į dar didesnes aukštumas, bet panašu, kad dabar kiek nusistovėjo. Kol kas ryškesnių pokyčių ateičiai nepastebima.